Obchůdek s módními doplňky: Malé, velké finále | Matyho kostky

Obchůdek s módními doplňky: Malé, velké finále

Nemocnice, obchodní centrum, základna na Marsu, pozorování hvězd i rodinné domy. To všechno jsou místa, která jsme již společně prošli v rámci mých recenzí aktuální vlny LEGO Friends. Ze setů, které nám poskytl výrobce, zbývá jediný – 42608 Obchůdek s módními doplňky. V porovnání s ostatními je sice nejmenší, ale to neznamená, že si nezaslouží pozornost.

Pokud jste četli můj příspěvek k 42604 Obchodní centrum v městečku Heartlake, už víte, jak se stavím k nakupování v LEGO univerzu. Samozřejmě je to součást každodenního života, ale já mám prostě pocit, že je spoustu jiných, a mnohem zajímavějších témat, která by mohla dostat přednost. Ať už se mnou souhlasíte, nebo ne, dnešní šňůru recenzí zakončíme právě nakupováním módních doplňků.

Na celou stavebnici budete potřebovat 129 kostek a také několik samolepek. Obchůdek stojí na základně tvořené dvěma plates o velikosti 4×4 a jedním 4×8. Díky pantům a rozdělení prostoru na polovinu, lze budovu rozevřít a umožnit hráči pohyb s figurkami uvnitř. Interiér je stísněný a příliš toho nenabídne. Uvnitř se nachází jen zrcadlo (tvořeno samolepkou s lesklým povrchem), platební terminál s velkou obrazovkou a prodejní pult s prosklenými skříňkami. Pult lze snadno vyjmout pro ještě lepší přístupnost. Samozřejmě nemohou absentovat ony módní doplňky, které dal výrobce i do názvu stavebnice. Sortiment obchodu tvoří ozdoby do vlasů, ledvinky přes rameno a kosmetika v podobě rtěnky.

Exteriér stánku zdobí nejen zaoblené tvary, ale zejména výrazná grafika. Bez ní by určení budovy nebylo vůbec jasné. Sloužit by mohla klidně jako trafika, nebo veřejné WC. Nejspíše se budu opakovat, ale nemohu si pomoci: mám rád kompaktní stavebnice, které tvoří jedna struktura, nebo alespoň spojuje společný baseplate. To je i tento případ a já mohu spokojeně sdělit, že vše, co set obsahuje, včetně minidolls, lze vložit dovnitř a obchod zavřít.

V balení dostanete dvě figurky jménem Candi a Paisley. Jejich role nejsou na první pohled určené, takže může jít třeba o dvě nakupující, nebo nakupující a prodavačku. To už je na vás. Už standardně mají obě ženské postavy krásný potisk těl i obličejů. Padající vlasy snad nemusím připomínat, to je bolest všech figurek typu minidolls.

42608 Obchůdek s módními doplňky je solidní set, který sice neuchvátí stavebními technikami či ohromující originalitou, ale na cílovou skupinu bude fungovat a za velmi přijatelnou cenu může tvořit s obchodním centrem dobré duo. S menšími úpravami si ho dokážu představit i s klasickými minifigurkami v nějakém LEGO městečku.

42608
Obchůdek s módními doplňky
💰  Doporučená cena: 239 Kč
🧱  129 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 1. 2024

Stavebnici na recenzi nám poskytla LEGO Group, veškeré názory jsou však naše vlastní.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama