Kdo je Maty?

Inspirací pro název tohoto blogu se stal můj synovec Matyášek, který od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou, kvůli níž podstatně zaostává za svými vrstevníky. Tato nemoc se nedá úplně vyléčit, dá se však pomocí léčby dosáhnout zlepšení podmínek a životních možností dítěte, což většinou příznivě ovlivňuje kvalitu jeho života. Taková léčba je však vysoce nákladná a bohužel není hrazena zdravotními pojišťovnami. Každá rodina takto nemocného dítěte se proto přirozeně snaží všemi dostupnými prostředky zajistit dostatek financí, aby mu mohla dopřát plnohodnotný život. A ta naše není výjimkou.

Když jsem tedy tento blog zakládal, říkal jsem si, že by bylo fajn jej také využít pro dobrou věc, proto pokud byste rádi Matyáškovi s léčbou pomohli, cesty jak na to najdete na jeho webu, kde rovněž najdete také více informací o mozkové obrně, jeho úžasných rodičích nebo na co jsou vybrané prostředky použity.

Matyášek s taťkou a bráchou Tedíkem na tůře v Beskydech.

Matyáškův transparentní účet

Majitel účtu
Tomáš Tazbirek

Číslo účtu
2839793033/0800

Swift
GIBACZPX

IBAN
CZ08 0800 0000 0028 3979 3033

A kdo tedy web tvoří?

Jmenuji se Pavel a jak už jsem zmínil v úvodu, jsem Matyho strýc. Vedle toho jsem ale také fanoušek stavebnic LEGO, a to od útlého dětství, kdy jsem dostal své první DUPLO a posléze po bratrovi (otci Matyáška) zdědil také první stavebnice klasického LEGO Systému. Ze stavebnic LEGO jsem vždy stavěl primárně města a to mi zůstalo až doteď, kdy aktuálně plánuji stavbu nového města, které svým konceptem vychází z těch, které jsem stavěl jako malý, avšak nyní si můžu koupit přeci jen trochu více kostek. 😊 O tom, jak se mi s městem daří vás samozřejmě budu informovat zde na blogu i na sociálních sítích.

Moje první LEGO stavebnice

Vrcholná podoba mého města z dětství v roce 2006.

Nejsem na to ale sám

Zhruba v květnu 2022 mne jako čistý dar z nebes kontaktoval Vlastimil, s tím, že ho baví psaní textů a protože je LEGO taky jeho láskou, nabídl mi pomoc, které si ohromně cením. Sám o sobě napsal:

„LEGO je součástí mého života již od útlého dětství, kdy mi rodiče pořídili první stavebnice. Mám s ním spojeno mnoho krásných vzpomínek. První set, který mi opravdu utkvěl v paměti, a mám ho ve své sbírce dodnes, je 6615 Eagle Stunt Flyer z roku 1996. Od té doby se vlastně nic nezměnilo a LEGO je pro mě stále vděčným dárkem k jakékoliv příležitosti. V posledních letech sbírku rozšiřuji hlavně o sety s vesmírnou tématikou a nejraději mám stavebnice reprezentující reálné objekty. Jako správný fanda kultovní filmové série nemohu nezmínit ani kompletní sadu Star Wars Brickheadz a helem, které tvoří zbytek mé sbírky.

Celý život bydlím na Litoměřicku a kromě stavění kostek a psaní o LEGO světě mě baví turistika, moderní technologie a trávení času s rodinou, třeba někde na výletě.“

Vlastimilův první set.