Cesta kolem světa končí v Číně. Vyrazit můžete třeba Disney parníkem | Matyho kostky

Cesta kolem světa končí v Číně. Vyrazit můžete třeba Disney parníkem

Jižní Amerika, severní Afrika, Alpy a na závěr Čína. Přesně takovou cestu absolvovalo LEGO se svými letošními dárky k nákupu. Právě na dálný východ se mohou všichni členové programu Insiders vydat s aktuálním GWP v podobě setu 40599 Domy světa 4, když utratí alespoň 6 599 Kč v oficiálním e-shopu či kamenných obchodech LEGO.

Ti více spořiví si budou muset vystačit s povedeným setíkem 40659 Mini parník Willie. Ten lze získat již za útratu v minimální hodnotě 2 599 Kč. Pozor, v tomto případě je ale podmínkou nákup setů řady Disney. Obě akce platí od dnešního dne až do 31. 10. 2023.

Domy světa 4

Při pohledu na tuto novinku jsem měl nejprve pocit, že se díváme na další rozšíření početné skupiny stavebnic s japonskou tematikou, ale výrobce uvádí, že se jedná o čínskou architekturu s jejími typickými prvky. Je jasné, že já rozhodně odborník na východní kultury nejsem. Exteriér domu zdobí lampiony a spousta zeleně. Drobné detaily na střechách, oknech a dveřích návrháři přidali pomocí samolepek.

Uvnitř dvoupatrové stavby pak nalezneme plně vybavenou domácnost. Alespoň to tak vypadá z oficiálních produktových snímků, které tentokrát nejsou z těch nejpovedenějších. Zdá se, že přízemí okupuje obývací prostor a kuchyně, zatímco v patře se nachází ložnice s koupelnou. Tento dům se mi zdá oproti svým předchůdcům poněkud nevyvážený. Mám pocit, že jeho exteriér, tak úplně nesedí k interiéru.

Celá stavebnice měří 11 cm na výšku, 9 cm na šířku a 8 cm do hloubky a skládá se z 318 kostek.

Mini parník Willie

Miniaturizace Disney světa pokračuje. Po řadě ikonických budov z pohádkového impéria (jen nedávno jsem testoval 40613 Palác v Agrabahu), přišla řada na parník Willie, který v animované epizodě z roku 1928, nesoucí stejné jméno, poprvé uvedl na plátna myšáka Mickeyho. LEGO vydalo standardní verzi plavidla již v roce 2019 v rámci řady Ideas.

Zmenšená verze se snaží držet větší předlohy a samozřejmě originálu z pera Disney, ale k určitému zjednodušení muselo bohužel dojít. Mini parník tak nemá například střechu nad místem pro kapitána. Překvapivě ale nezaostává ve funkčnosti. Při jízdě se otáčí koleso a to zase, díky vnitřnímu mechanismu, hýbe komíny nahoru a dolů. Zajímavostí je, že vnitřek lodi tvoří spousta barevných dílků, ale vnějšek odkazuje na černobílou éru filmu. V balení se nachází minifigurka Mickeyho s novým potiskem nohou.

Parník měří přes 13 cm na výšku, 20 cm na délku a 11 cm na šířku a skládá se ze 424 kostek.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama