Se třetím „domem světa“ se konečně podíváme do Evropy | Matyho kostky

Se třetím „domem světa“ se konečně podíváme do Evropy

LEGO navazuje třetím setem na sérii dárků k nákupu oslavujících světovou architekturu. Po Jižní Americe a severní Africe tu máme domek v typickém alpském stylu. VIP členové ho mohou získat za nákup v minimální hodnotě 6 599 Kč v oficiálních obchodech a e-shopu LEGO od 11. do 27. 8 2023. Set dostal jméno 40594 Domy světa 3.

Pohled na chatu zvenčí jasně naznačuje, že budova nemůže stát jinde než v horských oblastech. Všechna okna doplňují stylové okenice, u vchodu je vyskládané dřevo na zátop a nechybí ani špalek na jeho štípání. Balkon zdobí bohatá květena. Návrháři si pohráli i s takovými drobnostmi jako je náznak skály, nebo lampa u vstupních dveří. Ty nejjemnější detaily, například vzor dřeva na okenicích, tvoří samolepky.

Až nahlédnutí do interiéru prozradí konkrétní zemi, kde se dům nachází. Hned za dveřmi stojí skříňka s čokoládou a kusem sýra. To jsou atributy typické pro Švýcarsko. V přízemí najdeme ještě pohovku, krb, gramofon a na zdi obraz. V patře se nachází ložnice kombinovaná s posilovnou. To mi sice přijde jako poměrně zvláštní kombinace, ale proč ne. Majitel má asi rád cvičení s výhledem na vrcholky hor.

Celá stavebnice měří 11 cm na výšku, 9 cm na šířku a 8 cm do hloubky a skládá se z 278 kostek.

Takhle vyfotili všechny tři zatím odhalené domy kolegové z Bricksetu.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama