Zvolili jste ten nejlepší LEGO vesmír! | Matyho kostky

Zvolili jste ten nejlepší LEGO vesmír!

Jednou z nejpopulárnějších aktivit se na mém Instagramu v minulosti stal Turnaj hradů, ve kterém jste prostřednictvím anket ve Stories každý týden hlasovali o tom, který LEGO hrad je vůbec nejlepší. Hlasování bavilo mě i vás a tak jsem se rozhodl v něm pokračovat. Tentokrát jste však volili ten nejpopulárnější vesmírný rod a musím říct, že narozdíl od hradů mezi vesmíry vyhrál můj favorit. Během hlasování se ale objevilo i pár pro mě nečekaných zvratů, jako třeba popularita „marsových“ sérií Life on Mars a Mars Mission z první dekády tohoto tisíciletí nebo naopak neúspěch mé oblíbené řady Ice Planet 2002. Pojďme se tedy podívat jak to dopadlo:

16.

Roboforce

Tato řada byla v prodeji pouze v Severní Americe, odtud tedy zřejmě pramení její nelichotivé umístění v turnaji – českým AFOLům prostě není tak známá.

15.

Ice Planet 2002

Tato řada patří k mým nejoblíbenějším, jednak díky zajímavému prostředí ledové planety a jednak díky té supercool barevné kombinaci. 😀

14.

Alien Conquest

Jedna z poslední vlastních (nelicencovaných) vesmírných LEGO řad připomínala Wellsův román Válka světů.

12.–13.

Insectoids

12.–13.

Galaxy Squad

Poslední nelicencovaná vesmírná LEGO řada byla inspirována o 15 let staršími hmyzáky Insectoids.

11.

Futuron

První LEGO vesmírný rod, který měl jméno a také první, který k transportu používal monorail.

10.

Spyrius

9.

Space Police

Vesmírná policie se na pultech obchodů objevila ve třech generacích v průběhu 21 let. 

8.

Mars Mission

Druhá invaze minifigurek na Mars.

7.

Unitron

Tento malý vesmírný rod s pouhými 4 stavebnicemi jako jediný vedle Futuronu rovněž disponoval monorailem.

6.

Exploriens

5.

M:Tron

Tato populární řada si ve stavebnicích hrála s magnety, odtud také pochází „M“ v jejím názvu.

4.

Life on Mars

První invaze minifigurek LEGO na Mars byla zajímavá zejména potrubním transportním systémem mimozemšťanů.

3.

UFO

V 90. velmi populární řada s Light & Sound systémem a svítícími „optickými vlákny“.

2.

Classic Space

Vůbec první řada LEGO vesmíru s minifigurkami v ikonické modro-šedo-žluté barevné kombinaci a astronauty v barevných kombinézách. Jak AFOLové, tak sama LEGO Group, na tuto řadu rádi vzpomínají, naposledy třeba loni vydáním Průzkumného raketoplánu, moderního remaku legendárního Galaxy Exploreru z roku 1979.

1.

Blacktron

Slavní záporáci LEGO vesmíru se v průběhu šesti let objevili v katalozích ve dvou generacích, z nichž v té první nosili skutečně stylové celočerné kombinézy a létali v černo-žlutých žihadlech. I na Blacktrony se často objevují narážky v různých moderních setech a nedávno se rovněž dočkali vzpomínkového setu ve formě dárku k nákupu na LEGO.cz. 

A která řada měla vyhrát podle vás? 🙂

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

pavel tazbirek

Zakladatel tohoto blogu a strýc Matyho, po kterém web pojmenoval. Krom samotného stavění jej nejvíce baví objevovat historii společnosti LEGO a nové, netradiční a kreativní způsoby využití LEGO kostek. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama