Dubnový GWP je dům inspirovaný architekturou severní Afriky | Matyho kostky

Dubnový GWP je dům inspirovaný architekturou severní Afriky

V lednu LEGO odstartovalo malou sérii dárků k nákupu prvním „domem světa“ ve stylu Jižní Ameriky. Nyní se vrací s druhým pokračováním, tentokrát se však podíváme do severní Afriky. Stavebnice nese jednoduchý název 40590 Domy světa 2 a bude k dostání od 1. do 9. dubna 2023 k nákupům nad 6 599 Kč v oficiálním e-shopu a kamenných obchodech LEGO pro všechny VIP členy.

Jestli LEGO nemá nějaké tajné plány a informace větších médií, které se věnují informování o LEGO světě, nelžou, s touto novinkou jsme právě v polovině budoucí série. Celkově bychom se tedy měli dočkat 4 domů. Nová stavebnice má rozměry přes 11 cm na výšku, 11 cm na šířku a 9 cm do hloubky a obsahuje 270 kostek. To je o téměř 80 dílků méně než v případě předchůdce.

Vzhled domu byl inspirován tradičními obydlími a jejich ozdobnými prvky, se kterými se můžeme setkat v oblasti severní Afriky. Mě osobně zaujal hlavně vstup ve tvaru koňské podkovy, pěkně vyvedené dveře a čajový set hned u vchodu. V dobrém slova smyslu mě překvapila zeleň na boku stavby. V kategorii dárků k nákupu bych se spokojil i s holou zdí. Co mi na modelu naopak trochu překáží, je palma ohnutá nad balkónek. Mám pocit, že ubírá prostor domu a je až moc masivní. Celkově je ale exteriér velmi povedený, a to i přesto, že částečně spoléhá na vzory vyvedené pomocí samolepek.

Za vnějškem v žádném případě vnitřek domu nezaostává. V přízemí se nachází skříň, stůl se stoličkami a také klavír. V patře je pak ložnice vybavená postelí s nočním stolkem, rohovým posezením, květinou a kobercem. Právě z ložnice můžou obyvatelé vstoupit na balkon. Návrháři nezapomněli ani na klimatizaci. Místo na střeše zaujímá prádelní šňůra s čistě vypranými oděvy a malá zahrádka. Všechny tradiční africké vzory v interiéru opět obstarávají samolepky.

Takhle obě budovy společně nafotili na Bricksetu.

Když jsem psal o prvním domku z této minisérie, nápad mě docela nadchl. Teď, když máme možnost prohlédnout si obě stavby vedle sebe, už si tak jistý nejsem. Styly a barevné kombinace se mezi sebou tlučou a raději bych je asi viděl odděleně. Co myslíte vy?

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama