Týden v kostce #27 | Matyho kostky

Týden v kostce #27

Pokud patříte mezi fanoušky LEGO hradů a ještě nesledujete můj Instagram, pak bych vás chtěl jen nenápadně upozornit, že na něm právě pomalu začíná vrcholit 🏰 Turnaj hradů! Každý týden ve středu nechávám své followery ve storíčkové anketě rozhodnout, který z dvojice hradů je lepší a zvolený vítěz pak postupuje do dalšího kola. Tento týden se již bude volit poslední účastník semifinále, tak kdyžtak mrkněte, jestli se do něj neprobojoval třeba ten váš 🙂

Čtvrtfinále turnaje hradů
Jeep Wrangler.

Na blogu jsem zase v uplynulém týdnu nově publikoval recenzi setu LEGO Technic 42122: Jeep Wrangler. V článku zjistíte třeba jaké všechny funkce model má, co se na něm povedlo, ale i co mě na něm štve:

Vůbec nejzajímavější novinkou minulého týdne se pro mě stala řada nově odhalených setíků, kterým se prozatím říká „VIP add-on packs”. Z těchto stavebnic si sice nepostavíte žádný model, ale, jak už název napovídá, jsou plné úžasných doplňků pro vaše vlastní stavby. Známy jsou zatím čtyři druhy, přičemž u tří byla zveřejněna i fotka: Fun and Funky, Spooky, Winter Wonderland a Pirates and Treasure. Upřímně, já je chci všechny. 😃 Dílky totiž vypadají skutečně skvěle, jediné, co mi může zkazit radost, je však způsob, jak je lze získat. Písmena „VIP” v názvu totiž značí, že je nepůjde normálně koupit, nýbrž budou dostupné jako odměna v rámci věrnostního LEGO VIP programu. Pro jejich získání tedy musíte disponovat potřebným množstvím VIP bodů, které získáte pouze nákupem na LEGO.cz

Mimochodem, pack „Fun and Funky” obsahuje minimálně dvě prasata, což jsou zvířata, která jsou, jak jsem se nedávno dozvěděl v Týdnu v kostce LIVE, sběrateli velmi ceněným artiklem! 😀

V pondělí byl rovněž představen nový set z řady LEGO Ideas založený na americkém sitcomu Seinfeld. Vzhledem k tomu, že jsem snad v životě neviděl jediný díl, nechává mě tento set chladným. A když vezmu v potaz, jaký ohlas mělo jeho zveřejnění v komunitě českých AFOLů, nebudu asi sám 🙂 Více fotek a detailních informací najdete v článku:

Jak již jsem psal v minulém TvK, 1. července byly spuštěny předobjednávky na první várku setů, které sice neuspěly u výběrové komise LEGO Ideas, ale dostaly druhou šanci v rámci BrickLink Designer Programu. Ten nejžádanější set, Castle in the Forest, byl vyprodán zhruba během půl hodiny, což opět způsobilo velkou vlnu nespokojenosti mezi zákazníky. Tým BrickLinku rychle zareagoval a slíbil, že dodatečně navýší počet možných předobjednávek z pěti tisíc na deset, avšak s výjimkou zmiňovaného Castle in the Forest, protože kvůli chybně nastaveným restrikcím umožnil systém BrickLinku objednat 10 000 ks tohoto setu už v 1. kole. 😀 Zároveň bude každému uživateli nově umožněno objednat pouze jeden set oproti dosavadních pěti, čehož patřičně využili překupníci. Více informací najdete přímo na webu BrickLinku:

LEGO Group také nově žádá AFOLy o vyplnění dotazníku, který zřejmě pomůže upřesnit budoucí směřování série pro dospělé LEGO For Adults. Společnost se v něm ptá na vaše další zájmy i třeba jak často, s kým a jakým způsobem stavebnice stavíte. Další část je pak věnována vaší zapálenosti pro značku LEGO, tedy například zda sledujete aktuální novinky a případně prostřednictvím jakých kanálů.   

🗞 Newsletter!

Pokud příště nechcete propásnout ty nejžhavější novinky, zajímavosti a slevy, přihlašte se k odběru Týdne v kostce e-mailem!

🥐 Drobky

➡️ Blog BrickNerd publikoval moc hezký článek týkající se legendárního LEGO monorailu. Uvnitř se dozvíte proč už se asi nikdy nevrátí i návod, jak si můžete monorail postavit sami.

➡️ Režisér LEGO Batman Movie Chris McKay prozradil, že ve studiu Universal se aktuálně probírá, jak bude vypadat další LEGO film. Universal přebral výrobu filmů od Warner Bros. v roce 2020 po neuspokojivém výsledku filmu LEGO NINJAGO Movie. Tento přechod mimo jiné znamená, že se ve filmech již neobjeví např. Batman, ale nově se zde mohou objevit postavy z Jurského Parku, Čelistí, Návratu do budoucnosti nebo Rychle a zběsile.

➡️ Podobně jako akcie společnosti GameStop „vyletěl na Měsíc” i projekt LEGO Ideas inspirovaný stejnojmennými obchody, který zřejmě díky podpoře amatérských investorů z Redditu získal potřebných 10 000 hlasů za pouhé 4 dny. 

LEGO Ideas GameStop.

➡️ V USA se otevřel už třetí zábavní park s LEGO tematikou – LEGOLAND New York!

➡️ FBI zabavila v domě Roberta Morsse, obviněného z účastenství na lednovém násilném vniknutí příznivců Donalda Trumpa do Kapitolu, model této budovy postavený z kostek LEGO. Zatím není jasné, zda model Kapitolu použil k plánování vzpoury.

💰 Slevy

Ke každému nákupu v minimální hodnotě 2 475 Kč získáte stavebnici s miniaturní teniskou Adidas zdarma. Malý set navíc rovněž dostanete do 20. července ke každému nákupu LEGO Minions alespoň za 1 040 Kč.

Od 12. července pak platí, že členové LEGO VIP programu získají dvojnásobné body za každý nákup.

Opět zde máme Mall.cz Dny, což znamená dodatečnou slevu 20 % s kódem MDL71CZ58. Díky tomu můžete mít za skvělou cenu třeba set 21322 Zátoka pirátů z lodě Barakuda (3 815 Kč), 10269 Harley-Davidson Fat Boy (1 655 Kč), 75969 Astronomickou věž v Bradavicích (2 015 Kč) nebo 42111 Domův Dodge Charger (1 999 Kč).

Ve Sparkysu mají v až 50% výprodeji sety LEGO Toy Story, LEGO Hidden Side a LEGO Movie 2. K tomu zde za pěkné ceny mají například:

60257 LEGO City: Benzínová stanice za 685 Kč (sleva 47 %)
70676 LEGO NINJAGO: Lloydův titanový robot za 1 329 Kč (sleva 30 %)
41380 LEGO Friends: Záchranné centrum u majáku za 1 119 Kč (sleva 30 %)
31095 LEGO Creator: Pouťový kolotoč za 909 Kč (sleva 30 %)
10258 LEGO Creator Expert: Londýnský autobus za 2 589 Kč (sleva 22 %)
10269 LEGO Creator Expert: Harley-Davidson Fat Boy za 1 789 Kč (sleva 22 %)
75936 LEGO Jurassic World: Jurský park – Řádění T. Rexe za 5 139 Kč (sleva 21 %)

Při návštěvě webu Sparkys si můžete vytočit dodatečnou slevu na kole štěstí až 20 %

Ke každému nákupu LEGO NINJAGO v hodnotě alespoň 499 Kč navíc získáte zdarma setík 30536 Combo Charger.

V Tescu až do 27. července platí V Tescu až do 27. července platí sleva 25 % při nákupu jakékoli Lego stavebnice za více než 800 Kč. při nákupu jakékoli Lego stavebnice za více než 800 Kč.

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

The A-Team: Van and Crew
Working Full-Size Computer Commodore VIC-20
W.&A.R.R. #3, The General

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC týdne jste zvolili toto ohromující letadlo od AFOLa BigPlanes

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama