Týden v kostce #26 | Matyho kostky

Týden v kostce #26

Máme za sebou další z těch týdnů, které jsou na novinky skutečně plodné. Začnu nejprve ale tou, která se týká mého webu – konečně jsem se rozhodl spustit Týden v kostce ve formě e-mailového newsletteru. Zatím si chci spíše otestovat, zda je zvolená platforma pro mě vhodná a postupně také ladit novou podobu celého Týdne v kostce, který bych chtěl ze současné formy suchého strukturovaného výpisu novinek posunout spíše do jakési podoby osobního dopisu, ze kterého byste se dozvěděli jen to nejdůležitější, zatímco detailní popisy novinek se všemi fotkami bych chtěl nově publikovat v podobě samostatných článků. Pokud se tedy chcete stát takovými „early betatestery” nového newsletteru, přihlašte se prostřednictvím políčka níže. ⬇️ 😉

V úterý také na blogu vyšel nový článek „10 nejhezčích LEGO měst”, který jsem si, jelikož jsem sám stavitel města, velmi užil. Ve výčtu najdete jak ty, které vás ohromí svou neuvěřitelnou rozlohou, tak ty, které sice nejsou tak mohutné, zato však překypují nádhernými detaily a povedenými sceneriemi, přesvědčte se sami! 🙂

42126: Ford F-150 Raptor a 10290: Pick-up

Pojďme se ale podívat na nové sety, které přinesl uplynulý týden. Předně se jedná o dvě nové stavebnice pro dospělé, které obě obsahují typově stejná vozidla, jen s časovým odstupem zhruba 70 let 🙂. Jedná se samozřejmě o nový LEGO Technic Ford F-150 Raptor a LEGO For Adults Pick-up. Jelikož příliš nepatřím mezi Technic fandy (postupně však jeho kouzla objevuji), zaujal mě především moc povedený retro Pick-up, který je nejnovějším přírůstkem do řady modelů aut jako jsou Ford Mustang, Fiat 500 nebo Porsche 911. Oproti nim se u tohoto modelu vyskytly dvě zvláštnosti – jednak není licencovaný (tedy nevyobrazuje žádnou reálnou značku) a jednak obsahuje nemálo doplňků, díky kterým vystavené auto můžete přizpůsobit podle aktuálního ročního období. Za mě povedený určitě povedený nápad! 👍 Detailní popis i fotografie najdete v samostatném článku:

Katalog na druhé pololetí 2021

1. července byl konečně zveřejněn nový český katalog na druhé pololetí roku 2021, s ohledem na dřívější únik jeho japonské verze nezpůsobil žádné větší překvapení – známy již byly kaskadérské novinky LEGO City i náklaďáky LEGO Technic (ke kterým vyšel pěkný rozhovor s designéry na blogu New Elementary). Celý katalog si samozřejmě můžete prohlédnout na mém sekci Katalogy.

V první červencový den se také spustilo první kolo BrickLink Designer Programu. Ten dává druhou šanci projektům, které sice získaly 10 000 hlasů na LEGO Ideas, ale nebyly výběrovou komisí zvoleny do finální fáze produkce. 31 takto neúspěšných projektů se tak přesunulo na BrickLink (který od roku 2019 LEGO Group vlastní), kde opět bojují v několika kolech o vaši přízeň. V každém kole bude vyrobeno pět setů, které jako první získají 3 tisíce předobjednávek, přičemž maximum vyrobených setů je 5 tisíc. A že to není zrovna hodně dokazují právě výsledky čtvrtečního prvního kola, ve kterém se nejžádanější set Castle in the Forest vyprodal za pouhou hodinu! Během dalších několika hodin byl pryč také set Great Fishing Boat, takže pokud máte na některý ze zbývajících setů zálusk, nezapomeňte si pohlídat datum spuštění příslušného kola, až bude oznámeno 🙂.

💰 Slevy

Na LEGO.cz získáte od 1. do 30. června dvojnásobné VIP body za nákup setů 60282 Velitelská jednotka hasičů a 60271 Hlavní náměstí.

Ke každému nákupu v hodnotě alespoň 2 475 Kč navíc získáte set s miniaturní teniskou Adidas.

Mall.cz nabízí vysoké slevy zejména na LEGO Friends, DUPLO, Harry Potter, Super Mario a Technic, najdete zde například:

LEGO Friends: 41447 Park v městečku Heartlake za 679 Kč (sleva 32 %)
LEGO Friends: 41393 Soutěž v pečení za 699 Kč (sleva 30 %)
LEGO Friends: 41430 Aquapark za 1 889 Kč (sleva 29 %)

LEGO Creator Expert: 10265 Ford Mustang za 2 549 Kč (sleva 27 %)
LEGO Art: 31202 Disney’s Mickey Mouse za 2 339 Kč (sleva 30 %)
LEGO Architecture: 21028 New York City za 909 Kč (sleva 30 %)
LEGO Architecture: 21042 Socha Svobody za 1 749 Kč (sleva 30 %)

LEGO City: 60306 Ulice s obchůdky za 1 189 Kč (sleva 30 %)
LEGO City: 60264 Oceánská průzkumná ponorka za 549 Kč  (sleva 31 %)
LEGO City 60304 Křižovatka za 349 Kč (sleva 30 %)

Všechny slevy si můžete prohlédnout zde.

K setům označeným značkou „Dárek navíc” navíc dostanete zdarma set LEGO DOTS Ozdoba na tašku – pejsek.

Ve Sparkysu mají v až 50% výprodeji sety LEGO Toy Story, LEGO Hidden Side a LEGO Movie 2. K tomu zde za pěkné ceny mají například:

60257 LEGO City: Benzínová stanice za 685 Kč (sleva 47 %)
70676 LEGO NINJAGO: Lloydův titanový robot za 1 329 Kč (sleva 30 %)
41380 LEGO Friends: Záchranné centrum u majáku za 1 119 Kč (sleva 30 %)
31095 LEGO Creator: Pouťový kolotoč za 909 Kč (sleva 30 %)
10258 LEGO Creator Expert: Londýnský autobus za 2 589 Kč (sleva 22 %)
10269 LEGO Creator Expert: Harley-Davidson Fat Boy za 1 789 Kč (sleva 22 %)
75936 LEGO Jurassic World: Jurský park – Řádění T. Rexe za 5 139 Kč (sleva 21 %)

Při návštěvě webu Sparkys si můžete vytočit dodatečnou slevu na kole štěstí až 20 %

Ke každému nákupu LEGO NINJAGO v hodnotě alespoň 499 Kč navíc získáte zdarma setík 30536 Combo Charger.

Pokud sháníte set 10272 Old Trafford, tak jej aktuálně mají nejlevněji v Bambuli za 5 789 Kč 🙂

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Modern Family
Vintage Radio
The Medieval Fortress

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC týdne jste zvolili tento hrad od Ciamosława Ciamka:

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🥐 Drobky

➡️ Ve VIP sekci na LEGO.cz se objevil zvláštní dotazník, ve kterém se vás LEGO Group ptá, jaké dílky a v jaké barvě nejčastěji nakupujete, k dispozici je ale jen asi 10 dílků a 16 barev. Mezi barvami se každopádně objevují především ty exotičtější, pokud tedy tyto barvy chcete vidět více na Pick a Brick, nezapomeňte zahlasovat 🙂.

➡️ Podcast Bits N’ Bricks se tentokrát věnoval hře LEGO Racers z roku 1998, a když jsme u ní, věděli jste, že její hlavní postavu byl Rocket Racer, který se letos opět vrátil jako jeden z motorkářů nové série LEGO City Stuntz? 😀

Rocket Racer v setu 60298 Kaskadérská motorka s raketovým pohonem

➡️ Společnost WLWYB, která nedávno přišla s periodickou tabulkou LEGO barev nově vyrábí také svítící LEGO písmena!

➡️ Jedním z MOCů dne v uplynulém týdnu se stal zahradní domek od Andrey Lattanzia. Blog BrickNerd nedávno přinesl moc pěkný článek, ve kterém Andrea popisuje vývoj svého MOCu od prvních návrhů až po hotový model.

➡️ Blog BrickNerd také přinesl moc pěkný přehled červnových duhových MOCů.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama