5 vychytávek pro vaše LEGO kostky za pár korun | Matyho kostky

5 vychytávek pro vaše LEGO kostky za pár korun

Na našem webu se většinou zabýváme pouze originálními LEGO sety, kostkami a minifigurkami, dnes vám ale ukážu několik vychytávek od jiných výrobců, které posunou tento koníček na další úroveň. Kromě jedné z nich, mám se všemi osobní zkušenost, a tak vám je můžu fundovaně popsat. I když se dá většina z nich zakoupit i v České republice, já nakupoval za výrazně nižší ceny hlavně na známém čínském e-shopu Aliexpress.

Když se vám nechce uklízet

Pokud si jen tak rádi stavíte z hromady kostek na zemi, ale následný úklid je pro vás otrava, tahle skvělá vychytávka vám rozhodně přijde vhod. Po dohrání stačí zatáhnout za provázek a kostky se samy uloží do pytle. Kromě ušetřeného času, oceňuji také zvýšený okraj, díky kterému se vám žádné kostky nezatoulají například pod gauč.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Když nechcete utírat prach

Vystavit své nejlepší kousky je jedna věc, utírat na nich prach, to už je věc druhá. Proto jsem se rozhodl, že svým oblíbencům pořídím výstavní box. Zakoupit lze mnoho různých velikostí, tvarů i barev, aby vitrínka přesně seděla na vaše sety. Osobně jsem pořídil tyto a mám v nich vystavenou sbírku Star Wars BrickHeadz.

Když chcete, aby váš set zazářil

Pár diod, drátků a baterie, tak málo stačí, aby se z „obyčejného“ LEGO setu stal středobod vašeho interiéru. Už pár let se množí zaručené spekulace, že osvětlení bude ke svým stavebnicím vyrábět přímo dánská společnost, ale zatím se tak nestalo. Díru na trhu však vyplnila celá řada výrobců, kteří nabízejí více, či méně kvalitní zboží. Já jsem osvětlením vybavil set 10220 Volkswagen T1 Camper Van, a ještě u nás nebyla návštěva, kterou by nezaujal.

Když chcete stavět vzhůru nohama

Lepící páska se study je jedinou vychytávkou z dnešního výčtu, se kterou nemám osobní zkušenost, přesto mám pocit, že by mnohým z vás mohla přijít vhod. Pásku můžete přilepit v jakémkoliv směru a začít stavět třeba ze spodní strany poličky a trénovat tak na jednu z disciplín ze show LEGO Masters. Před koupí této vychytávky je dobré pročíst si uživatelské recenze, protože některé levnější pásky nemusí být dokonale kompatibilní s LEGO kostkami.  

Když máte rádi řád

Poslední vychytávkou je naprosto obyčejný příborník, který je možné koupit v každých domácích potřebách. Pokud jste jako já a před stavbou si rádi dílky nejprve rozdělíte do různých kategorií, budete nadšeni. Kus plastu, jehož přítomnost v kuchyňském šuplíku nejspíš ani nevnímáte, stojí pár korun, ale udělá velkou službu. Osobně používám příborník Stödja z IKEA.

Jaké vychytávky používáte vy? Napište nám do komentářů.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama