Uvnitř krabice se stavebnicí nalezneme dva návody a 311 dílků v pěti sáčcích. S pomocí prvního návodu postavíme z dílků prvního sáčku vědkyni s fotoaparátem, malé automatické vozítko, dva mimozemšťany a skálu, ze které vykukují. Návodem nás tato průzkumnice provází zvláštním stylem chůze, kterému říkáme passgang. Prostě pohybuje vpřed nebo vzad stejnou rukou i nohou. Návod je opět přehledný, jen mu chybí červené orámování nově přidaných dílků. Jednotlivé kroky jsou ale tak jednoduché, že by to mohlo chybět pouze úplnému začátečníkovi. Druhý sešit nás provede stavbou řidiče s dalekohledem a terénního šestikolového vozidla. I tady průvodce pochoduje passgangem.
Na konstrukci podvozku jsou sice použity nějaké technic dílky, ale pro mírně pokročilého šestiletého stavitele by to neměl být problém. Velkou výhodou je absence samolepek.
Minifigruky
Posádku vozidla tvoří dvojice astronautů řidič a vědkyně v tradičních skafandrech v typických barvách pro svá povolání. Obličeje jsou potištěny z jedné strany. Relativně mladému řidiči raší na tváři strniště. Vrásky kolem očí a úst vědkyně prozrazují, že patří k veteránům výpravy. Na zádech nese batoh s malým solárním panelem a klipem na uchycení fotoaparátu.
Skála a mimozemšťané
Aby měli astronauti co zkoumat, dostaneme malý kousek marsovského povrchu, který představuje úkryty dvou mimozemšťanů. Kromě nich objeví fialový krystal. S průzkumem jim pomáhá automatické vozítko.
Rover
Vozidlo je skvěle zkonstruováno pro jízdu v náročném terénu (což jsme samozřejmě otestovali). Středně velká černá kola, která známe už z konce 80. let ze série Space Police, vypadají stále skvěle. Jsou jen nasazena obráceně a doplněna o bílé disky a oranžové ráfky, na který byly použity technic volanty. Stejně jako další vozítka i rover využívá nové baterie. Do kabiny je ze shora snadný přístup a obě minifigurky se do ní pohodně vejdou. Na střeše mírně narušuje symetrii dvojice dálkových reflektorů a pátrací světlo. V zádi za přepážkou je místo pro zaparkování automatického vozítka, které může vyjet ven po odklopných zadních dveřích. Na autě byl použit jeden dílek, který bychom tu asi nečekali, jako anténa posloužil kord.
Závěr
Tomuto teréňáku není co vytknout. Vypadá skvěle, snadno si poradí v náročném terénu, astronauti i s malým vozítkem se do něj pohodlně vejdou, nic neupadává a mimozemšťánky děti milují. Spolu s vesmírnou lodí Interstellar Spaceship 60430 je to jeden ze dvou nejpovedenějších setů série City Space.
„Marstron“ aneb LEGO vesmír po 46 letech očima fanouška i dětí
Martin Hnilica
O tom, že jeho nejoblíbenějším Lego tématem bude vesmír, rozhodla hned první stavebnice pod stromečkem a sledování seriálu Okna vesmíru dokořán. Ve volném čase se nejraději věnuje rodině a sportu.