Z jednorázovky je série – nový stadion FC Barcelona | Matyho kostky

Z jednorázovky je série – nový stadion FC Barcelona

Zrovna nedávno jsem psal v článku LEGO a olympijské sporty, že v porovnání s první dekádou 21. století LEGO Group ve svých stavebnicích v posledních letech na fotbalové téma úplně zanevřela. Jedinou výjimkou se stal loni set 10272: Old Trafford – Manchester United a nyní je již jasné, že se nejednalo o jednorázovku a z fotbalových stadionů vznikne nová série setů pro dospělé – 1. září byl totiž odhalen dlouho očekávaný stadion FC Barcelona – Camp Nou.

Podobně jako Old Trafford je Camp Nou postaven v microscale měřítku a ačkoliv se to na první pohled nezdá, obsahuje i přes svou jednodušší konstrukci o 1 611 dílků více než jeho starší rival z Manchesteru. Menší měřítko však neznamená, že by stadion postrádal důležité detaily – součástí modelu tak jsou nezbytné vlajky, krásně zpracované hřiště s brankami a tunelem pro hráče, vchod pro VIP, místo pro novináře i roztomilý autobus.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Set 10284 Stadion Camp Nou – FC Barcelona obsahuje celkem 5 509 kostek, je 20 cm vysoký, 49 cm dlouhý a 46 cm široký. Zakoupit si jej můžete již nyní na LEGO.cz za 8 499 Kč.

Členové LEGO VIP programu navíc získají při nákupu jako dárek moc povedený setík Oslava vítězství týmu FC Barcelona, který obsahuje zejména 4 fanoušky v dresech a s vlajkami Barçy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama