Pozor, kouše! LEGO odhalilo dalšího z Mariových nepřátel | Matyho kostky

Pozor, kouše! LEGO odhalilo dalšího z Mariových nepřátel

Zdá se, že popularita série Super Mario ani po mnoha letech nepolevuje. Kromě desítek nových mini stavebnic nám LEGO sem tam naservíruje i něco většího, primárně určeného pro dospělé stavitele. Loni to byl Všemocný Bowser a letos o něco skromnější, ale pro mě určitě více ikonická Piraňová rostlina s číslem 71426.

Kdo alespoň jednou v životě strávil nějaký čas hraním videoher z vesmíru italského instalatéra Maria, musel zákonitě na piraňovou rostlinu narazit. Jedná se o rudě zbarvenou masožravou tlamu plnou ostrých zubů, která se ráda schovává v potrubí, kde číhá na okolo běžícího hrdinu. V LEGO světě je květina (i s květináčem ve tvaru vyústění potrubí) tvořena 540 kostkami. Hotový model měří přes 23 cm na výšku, 11 cm do hloubky a 17 cm na šířku. Výška není úplně malá, ale osobně bych její hodnotu viděl raději blíže 30 centimetrům.

Hlavu, ústa, stonek i listy lze polohovat dle vašich představ. Celkový tvar masožravky se návrhářům podařilo zachytit dokonale. Nedovedu si představit, jak by se dal model ještě vylepšit. LEGO se drží své zásady, že nás u složitějších tvarů nebude trápit samolepkami, a tak jsou bílé puntíky vytvořeny potiskem. Kromě dílků na stavbu rostliny najdete v balení i dvě mince, které postavy ve hrách sbírají. Výrobce na produktové stránce setu upozorňuje na fakt, že tuto stavebnici nelze zapojit do digitálního hraní, jako menší hratelné sety, ale jedná se pouze o výstavní kus.

Mario a jeho přátelé i nepřátelé mi k srdci nikdy příliš nepřirostli, ale i tak mám pocit, že by piraňová rostlina byla parádní dekorace do mé kanceláře. Fanoušci určitě nebudou váhat ani vteřinu. U loňského prémiového Super Mario setu se tvůrcům podařilo do Bowsera implementovat i několik funkčních mechanismů. Je škoda, že v letošním roce jsme se dočkali jen statického modelu. Možnost skrýt masožravku do potrubí a nechat ji krvelačně vyjet nahoru se totiž úplně nabízí.

Set 71426 Piraňová rostlina obsahuje 540 kostek a bude v prodeji od 6. listopadu 2023 za doporučenou cenu 1 629 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama