Kousek divoké přírody u vás doma | Matyho kostky

Kousek divoké přírody u vás doma

Zdá se, že v posledních měsících frčí v Dánsku ptáci. Dnes ráno jsem publikoval recenzi setu 31211 Kolekce zvířat – Papoušci Ara, loni přilétli exotičtí papoušci hned ve dvou barvách a dnes nám LEGO naservírovalo novinku ze série Icons v podobě stavebnice 10331 Ledňáček.

Novinkový set jsme měli možnost detailně si prohlédnout již během Fan Media Days na konci září loňského roku přímo v centrále LEGO Group a od té doby jsem ho netrpělivě vyhlížel. Myslím si, že stavebnice s podobným konceptem by mohly zaznamenat stejný úspěch jako sety z botanické kolekce.

Jak už prozrazuje název, nová stavebnice představuje ptáka ledňáčka v jeho typickém zbarvení. Zachycuje ho při lovu, což dokazuje malá rybka v jeho zobáku. Scénu doplňuje platforma s náznakem vodní hladiny a několika vlhkomilných rostlin. Na tu lze ledňáčka umístit. Hlavu ptáka a jeho drápy lze polohovat. Model se skládá z 834 dílků a měří přes 31 cm na šířku, 17 cm do hloubky a 21 cm na výšku.

Stavebnice bude dobrým zdrojem tmavě modrých i světle hnědých (řekl bych nugátových) dílů. I přes mé prvotní nadšení, nejsem k novince zcela nekritický. Čelní pohled na ledňáčka se mi líbí o něco méně než pohled na jeho záda z roztaženými křídly. Zvlášť přechod trupu v hlavu je trochu kostrbatý. Pochválit mohu také chytré využití listů jako pírek na koncích křídel.

10331
Ledňáček
💰  Doporučená cena: 1 219 Kč
🧱  834 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 2. 2024
🔗  LEGO

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama