Kolekce Star Wars diorám se rozrostla o dva sety | Matyho kostky

Kolekce Star Wars diorám se rozrostla o dva sety

Kromě USC Stíhačky X-wing LEGO včera odhalilo i dvě novinky ze série diorám zachycujících ikonické momenty filmů Star Wars. Dvojice se připojuje k dalším letošním setům oslavujícím 40 let od uvedení Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho do kin a také třem typově podobným stavebnicím z loňského roku.

První nový set představuje trůnní sál císaře Palpatina. Celkovému ztvárnění nemám co vytknout, věrně se drží filmové předlohy. I ze stavebnice cítím, že místnost v Hvězdě smrti měla za cíl každého návštěvníka ohromit. Impozantní sál s otáčivým trůnem v zadní části u okna se stal dějištěm boje mezi Lukem Skywalkerem a Darthem Vaderem. Tyto minifigurky tedy samozřejmě, spolu s Palpatinem, nemohou v balení chybět. Je fajn, že i z “venkovní” strany okna je pohled na set docela pěkný. Stavebnice se skládá z 807 kostek a měří přes 17 cm na výšku, 21 cm na šířku a 17 cm do hloubky.

O něco méně nadšený jsem z druhé novinky. Je to zejména kvůli stromům, které jsou na můj vkus až příliš hranaté, a tak nějak divně z dioráma trčí. Také bych si uměl představit alespoň trochu členitější terén než jen plochou zem doplněnou o zeleň. V záplavě rostlin se nachází i zbrusu nový dílek kapradí. Naopak se mi moc líbí dynamické zachycení honičky na spídrech. Ani zde nechybí 3 minifigurky – Luke Skywalker, princezna Leia Organa a scout trooper. Set se skládá z 608 dílků. Jeho rozměry jsou přes 20 cm na výšku, 28 cm na šířku a 18 cm do hloubky. 

Oběma novým stavebnicím nechybí černý rám okolo podstavy, plaketa s logem Star Wars a citátem z filmu a také kostka připomínající jeho již zmíněné 40leté výročí.  

Jelikož jsou Star Wars filmy plné nezapomenutelných scén věřím, že má řada diorám před sebou úspěšnou budoucnost. Mně osobně se myšlenka těchto menších setů velmi líbí a přijde mi sběratelsky zajímavá. Jen mě trochu mrzí, že jejich cena není o něco přívětivější, případně propracování, zvlášť u druhé novinky, na vyšší úrovni.  

Set 75352 Císařův trůnní sál – diorama obsahuje 807 kostek a bude v prodeji od 1. května 2023 za doporučenou cenu 2 499 Kč. 

Set 75352 Honička spídrů na planetě Endor – diorama obsahuje 608 kostek a bude v prodeji od 1. května 2023 za doporučenou cenu 1 999 Kč. 

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama