Jak jsme otevírali pražský LEGO Store | Matyho kostky

Jak jsme otevírali pražský LEGO Store

Jak asi mnoho z vás ví, dnes, 3. listopadu, v 9:00 se v pražském obchodním centru Westfield Chodov otevíral první oficiální LEGO obchod v České republice. Na tuto otevíračku jsme původně s Vlastimilem také plánovali dorazit, hezky si vystát frontu a vše pro vás zdokumentovat. Nakonec to ale bylo všechno jinak.

Během úterního dne jsem totiž dokončil tradiční měsíční souhrn LEGO novinek pro Živě.cz a při komunikaci o finální podobě s šéfredaktorem Filipem Kůželem vyšlo najevo, že se na otevření LEGO Store také chystá, avšak nikoli ve čtvrtek, ale ve středu, kdy má proběhnout VIP otevření pro novináře a influencery. Z Filipovy strany pak následovala naprosto úžasná nabídka, jestli bychom tam nechtěli jet s ním, což byla samozřejmě jedna z těch, které se v žádném případě neodmítají. 😀 A tak jsme se do LEGO Storu na poslední chvíli dostali už ve středu večer, v obchodě strávili více než 2 hodiny, do detailu jej prozkoumali, vyzkoušeli všechny jeho „fičury“ a pokecali se zaměstnanci i třeba viceprezidentem LEGO Group pro maloobchod. Byl to zkrátka večer, který bych svým nadšením přirovnal momentu, kdy jsem poprvé vstoupil do billundského LEGOLANDu když mi bylo 10. 😀

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Pojďme se ale podívat na to, co vás v obchodě čeká – jakmile do něj vstoupíte, jako první vás ohromí mozaika s Národním muzeem a obrovská LEGO verze Pomníku svatého Václava z Václavského náměstí, která je vysoká přes 2,5 metru, použito na ni bylo přes 269 tisíc kostek a stavitelům v kladenské továrně její stavba zabrala přes 580 hodin. Následně váš zrak pravděpodobně uchvátí všechny ty nádherné vystavené modely, které si v obchodě můžete zakoupit – mým favoritem byl Bradavický expres, který na vlastní oči vypadá skutečně impozantně, až mi přestalo vadit, že není kompatibilní se standardními LEGO kolejemi. 😀 Dále je v obchodě vystaven například Stolní fotbal (který si můžete i zahrát), Motorizovaný maják, Sám doma nebo Vánoce na hlavní ulici.

„Otevření našeho prvního obchodu LEGO v České republice je pro LEGO Group důležitým milníkem a dokazuje odhodlání rozšiřovat příležitosti pro fanoušky všech věkových kategorií, aby se mohli seznámit s touto značkou. V prodejně je k dispozici nejen největší sortiment výrobků LEGO, ale také mnoho příležitostí, jak si s kostkami LEGO hrát a pomoci nám tak v našem poslání inspirovat a rozvíjet stavitelky a stavitele zítřka prostřednictvím kreativní hry a učení."

Co všechno v obchodě mají?

Všechny ty krásné modely ve vás pravděpodobně probudí silnou touhu si taky něco koupit, co vše tedy obchod nabízí? V prvé řadě byste zde měli vždy nalézt kompletní nabídku všech aktuálně vyráběných stavebnic a to včetně těch, které byly doposud exkluzivní pouze pro oficiální internetový obchod. Dále obchod nabízí spoustu doplňků a blbůstek pro fanoušky – koupit si zde můžete třeba LEGO hrnek v lidské velikosti, solničku a pepřenku ve tvaru kostky, klíčenku s oblíbenou minifigurkou nebo třeba brick separator za 59 Kč. 😀

Tou nejzajímavější formou nákupu je ale bezesporu možnost si postavit vlastní minifigurku a stěna Pick a Brick (která se v Česku jmenuje „Vyber a postav“ – dávám plusové body za docela chytrý překlad 🙂) s jednotlivými dílky. Komponenty, ze kterých si můžete postavit minifigurku, jsou pochopitelně omezené, ale troufám si říct, že si zde vybere každý a co jsem tak sledoval v průběhu večera, tahle atrakce byla mezi návštěvníky vůbec nejpopulárnější, protože u ní bylo neustále plno. Jedna minifigurka (kombinace nohy + tělo + hlava + pokrývka hlavy + příslušenství) vás vyjde na 79 Kč, 3 minifigurky pak na 199 Kč. Pro ukázku přikládám mou a Vlastimilovu figurku:

Na stěně Pick a Brick najdete celkem 42 druhů dílků, které se pravidelně obměňují (pro přehled, jaké dílky jsou aktuálně v nabídce slouží web PABFinder, český obchod na něm ale zatím není). Dílky si nakoupíte tak, že je vložíte do kelímku, který je dostupný ve dvou velikostech (menší za 269 Kč, větší za 499 Kč). Platíte vždy za kelímek, to znamená, že čím více dílků se vám do něj podaří nacpat, tím výhodnější váš nákup bude. 🙂

Stěna „Vyber a postav“.

Jaké jsou ceny a bonusy?

Ceny stavebnic LEGO jsou v obchodě podle očekávání stejné jako na LEGO.cz, tedy obecně vyšší než v českých e-shopech (s výjimkou již zmíněných exkluzivit). Na druhou stranu ve fyzickém obchodě LEGO platí stejné bonusy jako v tom internetovém. Za nákup tedy můžete sbírat VIP body (doporučují vám přidat si VIP kartičku do peněženky v telefonu)  a také zde dostanete k nákupu dárky. V pražském obchodě aktuálně platí otevírací akce – tedy set 40528 LEGO Brand Retail Store k nákupu za více než 3 000 Kč a tile 2×4 potištěná nápisem „I ❤️ LEGO STORE Prague“ k jakémukoliv nákupu pro prvních 1 000 zákazníků. Zároveň také platí, že VIP členové dostanou při nákupu nad 1 300 Kč polybag  VIP doplňky – Legrace a styl. No a v neposlední řadě si v obchodě můžete zdarma vyzvednout také známý LEGO pas, do kterého můžete sbírat razítka ze všech LEGO obchodů, které jste po celém světě navštívili.

A co vy, už jste obchod stihli navštívit, nebo se teprve chystáte? 🙂

pavel tazbirek

Zakladatel tohoto blogu a strýc Matyho, po kterém web pojmenoval. Krom samotného stavění jej nejvíce baví objevovat historii společnosti LEGO a nové, netradiční a kreativní způsoby využití LEGO kostek. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Jan
před 1 rokem

Kolik stojí ten hrnek?

Honza
Honza
před 1 rokem

Dobrý den,
nevíte náhodou, jestli ještě jsou ty speciální dílky s nápisem „I ❤️ LEGO STORE Prague“ nebo už jsou vyčerpané?
Díky

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama