Letos o Vánocích si u filmu můžete i stavět – LEGO Sám doma je tady! | Matyho kostky

Letos o Vánocích si u filmu můžete i stavět – LEGO Sám doma je tady!

Když loni v červnu porota LEGO Ideas rozhodla o tom, že se Dům McCallisterů ze snímku Sám doma stane další oficiální stavebnicí navrženou AFOLem, byl jsem jako fanoušek tohoto filmu ohromně nadšen. Zároveň mne ale také popadly obavy, že je návrh ukrajinského stavitele Alexe Storozhuka zkrátka příliš velký a detailní na to, aby set vyšel ve své původní podobě. Stavebnice 21330 Sám doma byla dnes již konečně odhalena veřejnosti, a tak se můžeme podívat, jestli byly mé obavy oprávněné.

Když se na novou stavebnici poprvé kouknete, tak na první pohled ani nepoznáte, mezi Alexovým návrhem a finálním modelem. Přední část domu totiž vypadá téměř totožně, na zdi je jen použito méně kostek s reliéfem cihel (které se v tomto setu objevují v hnědé barvě vůbec poprvé), starší okenicové dílky jsou nahrazeny za Tile 1×2 Grille a celý dům je podstatně více ozdoben vánočními věnci a světýlky. Zatímco podle původního návrhu měly být otevíratelná jednotlivá křídla, ve finální stavebnici se otevírá čelo domu, což je podle mě mnohem pohodlnější řešení.

Po otevření fasády se vám naskytne krásný pohled na celý interiér domu. Skladba místností zůstala nezměněna a tak uvnitř najdete jídelnu, obývací pokoj, halu se schodištěm, koupelnu, Buzzův pokoj, ložnici rodičů, půdu a v zadní části stavby také kuchyň a sklep.

Každá z místností je doslova napěchovaná odkazy na ikonické scény z filmu, čemuž také padlo za oběť piáno z původního návrhu. Místo něj v obýváku nalezenete vláček s figurínou Michaela Jordana, který můžete pomocí speciální osy dokonce rozpohybovat! Podobně je také možné shodit police ze stěny v Buzzově pokoji nebo spustit Kevina na saních ze schodiště. Další zajímavou funkcionalitou je svítící kostka umístěná ve skutečně realisticky postaveném kotli, který nahání Kevinovi hrůzu. Uvnitř domu se také k mému překvapení nachází pár odkazů na druhý díl filmu – na vánočním stromku visí dvě bílé hrdličky a v kuchyni leží reklamní leták Duncanovy truhlice hraček.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Dům je navíc doplněn o domek na stromě a nechybí ani Kevinem postavená lanovka, pomocí které uprchne z hlavního domu. Příjemným překvapením pro mne bylo také zakomponování dodávky Harryho a Marva, ve které ve filmu objíždí celé sousedství.

Trochu zklamáním pro mne však byly minifigurky. Najdete jich v setu totiž pouze pět – Kevinovu matku, Kevina, Harryho, Marva a souseda, se kterým se Kevin spřátelí. Rád bych vedle nich určitě viděl také Kevinova tátu, Buzze, (mého oblíbeného) strýčka Franka nebo třeba Fullera. Na druhou stranu musím ocenit práci grafika na výrazech figurek, obvzláště povedený je podle mě Kevinův “řev” a Marvův obličej po zásahu žehličkou.

Set 21330 Sám doma obsahuje 3 995 kostek a ke koupi bude dostupný od 1. listopadu 2021 za 6 599 Kč.

[poll id="12226"]

Mimochodem, Macaulay Culkin už dříve na své fotce v originální roušce ukázal, že taky rád staví LEGO, protože měl v pozadí set 21046 Empire State Building. Myslíte, že si pořídí i tenhle? 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama