S novým zimním setem se můžete na Vánoce naladit už příští měsíc | Matyho kostky

S novým zimním setem se můžete na Vánoce naladit už příští měsíc

Ačkoliv si to ještě nechci přiznat, Vánoce se kvapem blíží. LEGO Group si to dobře uvědomuje, a proto nás potěšila novým setem 10308 Vánoce na hlavní ulici. Novinka patří do řady Icons, která v sobě kombinuje sety pro dospělé dříve zařazené do několika různých sérií. Tematicky nová stavebnice navazuje na vánoční sady z předchozích let, například 10275 Elfí domek nebo 10293 Santova návštěva.

Když jsem poprvé viděl oficiální snímky, ihned na mě dýchla vánoční atmosféra. Dva patrové domky, které set obsahuje, jsou detailně ztvárněny a svátečně nazdobeny. Oceňuji hlavně sníh na jejich střechách, díky němuž není pochyb, že jsou Vánoce za rohem. Prvním z nich je Santovo hračkářství, druhý pak představuje hudebniny. Nad obchodem s hudebními nástroji se nachází jídelna připravená ke štědrovečerní večeři. V patře nad hračkářstvím je pokoj s nazdobeným stromkem. Scénu doplní ještě menší stavby – vánoční strom, poštovní schránka a hodiny na sloupu i s náznakem zábradlí. Stavebnice obsahuje celkem 6 pěkných minifigurek, konkrétně dva nakupující, dva majitele obchodů, řidiče tramvaje a malé dítě.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Nejzajímavějším prvkem celé novinky je pro mě jednoznačně tramvaj, která mi připomíná reálné vozy brázdící ulice Madridu nebo San Francisca. I ta má na sobě vánoční ozdoby a střechu pokrytou sněhem. Líbí se mi, že má standardní rozchod kol, takže ji lze použít s běžnými kolejemi. LEGO na svém webu přímo prezentuje možnost doplnit tramvaj Powered UP funkcemi (motorem). Už teď si živě představuji, jak se vůz prohání kompletní zimní vesnicí. Tramvají se mohou svézt až 4 figurky najednou.

Set 10308 Vánoce na hlavní ulici obsahuje 1 514 dílků a bude v prodeji od 7. října za doporučenou cenu 2 499 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 komentáře

    1. Paráda! Taky váhám, ale jak se znám, musel bych potom dokoupit všechny starší vánoční sety 🙂

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama