S novým zimním setem se můžete na Vánoce naladit už příští měsíc | Matyho kostky

S novým zimním setem se můžete na Vánoce naladit už příští měsíc

Ačkoliv si to ještě nechci přiznat, Vánoce se kvapem blíží. LEGO Group si to dobře uvědomuje, a proto nás potěšila novým setem 10308 Vánoce na hlavní ulici. Novinka patří do řady Icons, která v sobě kombinuje sety pro dospělé dříve zařazené do několika různých sérií. Tematicky nová stavebnice navazuje na vánoční sady z předchozích let, například 10275 Elfí domek nebo 10293 Santova návštěva.

Když jsem poprvé viděl oficiální snímky, ihned na mě dýchla vánoční atmosféra. Dva patrové domky, které set obsahuje, jsou detailně ztvárněny a svátečně nazdobeny. Oceňuji hlavně sníh na jejich střechách, díky němuž není pochyb, že jsou Vánoce za rohem. Prvním z nich je Santovo hračkářství, druhý pak představuje hudebniny. Nad obchodem s hudebními nástroji se nachází jídelna připravená ke štědrovečerní večeři. V patře nad hračkářstvím je pokoj s nazdobeným stromkem. Scénu doplní ještě menší stavby – vánoční strom, poštovní schránka a hodiny na sloupu i s náznakem zábradlí. Stavebnice obsahuje celkem 6 pěkných minifigurek, konkrétně dva nakupující, dva majitele obchodů, řidiče tramvaje a malé dítě.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Nejzajímavějším prvkem celé novinky je pro mě jednoznačně tramvaj, která mi připomíná reálné vozy brázdící ulice Madridu nebo San Francisca. I ta má na sobě vánoční ozdoby a střechu pokrytou sněhem. Líbí se mi, že má standardní rozchod kol, takže ji lze použít s běžnými kolejemi. LEGO na svém webu přímo prezentuje možnost doplnit tramvaj Powered UP funkcemi (motorem). Už teď si živě představuji, jak se vůz prohání kompletní zimní vesnicí. Tramvají se mohou svézt až 4 figurky najednou.

Set 10308 Vánoce na hlavní ulici obsahuje 1 514 dílků a bude v prodeji od 7. října za doporučenou cenu 2 499 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kniga
Kniga
před 1 rokem

Tak jsem podlehla. A objednala si to za plnou cenu z lego.com. bude to moc pekna soucast vanocni vyzdoby

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama