Račte nastupovat, Bradavický Expres právě vyráží | Matyho kostky

Račte nastupovat, Bradavický Expres právě vyráží

Stejně jako obdivovatelé LEGO Star Wars mají svou UCS, tedy Ultimate Collector Series (Ultimátní sběratelskou sérii), i tzv. Potterheadi se loni dočkali do detailu vypracovaných modelů ze světa mladého čaroděje Harryho Pottera s přídomkem sběratelská edice. Prvním takto označeným setem se stala 76391 Bradavická výbava, znázorňující sovu Hedviku a několik ikonických předmětů potřebných ke studiu na škole čas a kouzel. Doslova za pár dní půjde do prodeje další sběratelská stavebnice s názvem 76405 Spěšný vlak do Bradavic, kterou si v tomto článku blíže představíme. Novinka unikla na veřejnost tak trochu omylem. Místo jiné stavebnice, obdrželi někteří zákazníci z oficiálního LEGO e-shopu právě tento vlak. A jak už to tak bývá, se svým fantastickým objevem se rádi pochlubili na internetu. Pravděpodobně se tak ale stalo jen několik hodin před oficiálním představením.

Model vlaku byl postaven v měřítku 1:32 a skládá se z lokomotivy, uhláku a vagónu se třemi kupé, ve kterých se odehrávají různé známé scény, například první setkání známé trojice Harryho, Rona a Hermiony. Díky 20 minifigurkám, které v balení také naleznete, si můžete nasimulovat i ten váš nejmilejší moment z celé série. Boky jednotlivých kupé, lze odebrat pro lepší přístup k figurkám uvnitř. Oceňuji osvětlení vagónu, které se aktivuje pomocí tlačítek na jeho střeše. Samotný vlak měří úctyhodných 118 centimetrů na délku, 20 centimetrů do šířky, 26 centimetrů na výšku a stojí na výstavní podložce s kolejemi. Exteriér všech části soupravy je věrně zpracován a odpovídá filmové předloze. Pomocí kličky na vrcholu lokomotivy lze v klasickém hypnotickém pohybu roztočit její kola.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Kromě samotného vlaku naleznete v balení také kostky ke stavbě pěkně zpracované části nástupiště 93/4 i se sběratelskou plaketou. Hezkým detailem jsou pak štítky s citacemi z filmů, které jsou rozmístěny jak na nástupišti, tak ve vlaku. Skvělý bonus představuje jednosměrná jízdenka do Bradavic.

Jen několik málo minut po úniku prvních informací o chystané novince se na ni snesla kritika kvůli nestandardnímu rozchodu kol. S ním totiž nelze model použít na klasických LEGO kolejnicích. Já to však za problém nepovažuji, neboť se jedná o výstavní kus, nikoliv set určený ke hraní. Navíc věřím, že se v brzké době najde nějaký šikovný stavitel, který vlak pro běžné koleje upraví i při zachování alespoň těch nejzásadnějších detailů. Osobně jsem četl všechny knihy a viděl i všechny filmy s Harry Potterem, ale nejsem nijak zapálený fanda. I přesto bych rád Bradavický Expres viděl ve své sbírce, ne jako předmět z uvedené ságy, ale jako krásně zpracovaný kus techniky. 

Set 76405 Spěšný vlak do Bradavic – sběratelská edice obsahuje 5 129 kostek a bude v prodeji od 31. srpna 2022 za doporučenou cenu 12 699 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama