Týden v kostce #11 | Matyho kostky

Týden v kostce #11

📺 Zprávy a zajímavosti

Bricklink AFOL Designer Program je zpět

Crowdfundingový AFOL Designer Program se na BrickLinku ve spolupráci s LEGO Group objevil poprvé v roce 2018. Tehdy byl otevřený všem AFOLům, kteří zde mohli nahrát své výtvory. Letošní druhé kolo však funguje trochu jinak – do programu jsou kvalifikovány pouze projekty, které na LEGO Ideas získaly 10 000 hlasů, ale odborná komise je nevybrala jako vhodné kandidáty na skutečný LEGO set. Nyní tedy těchto 31 neúspěšných projektů dostává druhou šanci. Od 1. června budou na BrickLinku spuštěny předobjednávky a až 13 nejpopulárnějších projektů bude skutečně doručeno zájemcům. Prohlédněte si všechny kvalifikované projekty v galerii:

Řada Creator se stane novým domovem pro klasické LEGO série

V rozhovoru s vybranými zahraničními blogy to prozradil Design Manager týmu LEGO Ideas Sam Johnson. Podle něj ačkoliv piráti a hrady nepatří mezi nejoblíbenější hračky dnešních dětí, tyto témata jsou nedílnou součástí historie LEGO Group a zaslouží si mít své místo v produktovém portfoliu i dnes. A jelikož se společnosti zřejmě nevyplatí vyrábět celé série, bude i nadále pokračovat v konceptu, který byl započat u loňské pirátské lodě – tedy výroba pouze jednoho setu se třemi různými alternativami v rámci série Creator 3 v 1. Letos v létě by se takovým setem měl stát pro změnu středověký hrad ve stylu Black Falcon.

Loňská pirátská loď LEGO Creator.

Reklama

💰 Nákupy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce opět se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici budou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu  vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

Mall.cz už tradičně nabízí zaslání nového katalogu zdarma a k tomu i kód se slevou na další nákup. Sleva se liší podle mně neznámého klíče, někdy nabídne 150 Kč a někdy 200. Okno se slevou by na vás mělo vyskočit jakmile otevřete stránku www.mall.cz/lego.

Na Mall.cz zároveň probíhá Velký jarní výprodej a pár setů zejména z řad City, Friends, DUPLO a LEGO Movie je zde dostupných za celkem pěknou cenu.

Od 15. 3. do 5. 4. přibaluje oficiální obchod LEGO ke každé objednávce nad 1 560 Kč velikonoční setík zdarma 🥕! Po celý březen navíc platí, že k nákupu setů LEGO Friends Andrea a její rodinný dům a LEGO DOTS Krativní sada party dortíků získáte dvojnásobný počet VIP bodů.

Velikonoční zajíček a mrkvičkový domeček je aktuálním dárkem k nákupu na LEGO.cz.

💡 LEGO Ideas

Tři nové projekty, kterým jsem tento týden dal hlas na LEGO Ideas:

Rivendell

Franz Marc Drawings – 3-in-1

La Placita

Klub 10 000

Další dva skvělé výtvory dosáhly na LEGO Ideas 10 000 hlasů: Violin a Working Bowling AlleyDo dalšího kola hodnocení tak nyní postupuje rekordních 41 projektů!

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili skvělý Adventures MOC od AFOLa s přezdívkou norlego!

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

🥐 Drobky

➡️ Na Twitteru LEGO Group právě probíhá turnaj o tu nejlepší LEGO Star Wars minifigurku.

➡️ Investiční společnost LEGO Group s názvem LEGO Ventures má novou ředitelku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama