Jarní zahradní domek: Zajda, kuře a vajíčkodům | Matyho kostky

Jarní zahradní domek: Zajda, kuře a vajíčkodům

Sezónní dárky k nákupu mě obvykle nechávají zcela chladným a vlastně bych neřešil ani ten pro letošní jaro. Zvědavost mi ale nedala, a když nám LEGO nabídlo k recenzi „velikonoční GWP“, nakonec jsem neodolal. A tak nastal čas podívat se na 40682 Jarní zahradní domek. Set mohou členové programu Insiders získat při nákupu za minimální částku 1 900 Kč v kamenných obchodech LEGO a e-shopu od 12. 3. do 31. 3. 2024. 

Krabička, kterou zdobí proužek s nápisem LIMITED EDITION, ukrývá 5 sáčků s kostkami, 1 volně uložený plate 4×12 a nezbytný návod. Z obou stran pak najdeme snímky finálního modelu. Právě tyto fotografie mě ujistily v tom, že jsem neudělal chybu, když jsem tuhle stavebnici na recenzi přijal. Ta roztomilost! 

Do cíle vede 71 zábavných stavebních kroků. Než se však dostane řada na samotný dům ve tvaru vajíčka, je třeba sestavit jeho obyvatele: zajíčka a kuřátko. Obě zvířátka patří k jaru i Velikonocům a jsou opravdu povedená. Sice je tvoří jen pár dílků, ale nikdo nemůže být na pochybách, o jaké živočišné druhy se jedná. Zvláště hranaté kuře je mi velmi sympatické. Příslušenství tvoří konev, mrkev, kbelík a vidlička. Ta v tomto případě představuje nejspíše lopatku, nebo malý rýč. 

Zvířena je fajn, ale vajíčkodům je ještě lepší. Na jeho hranatý skelet jsou díky SNOT kostkám navěšeny oblejší části, které dodávají potřebný oválný tvar. Ten narušují okna na obou stranách a markýzy nad nimi a vstupem. Jarní atmosféru podporují i příjemné pastelové barvy a listí na fasádě. Obzvlášť elegantně je sestavena střecha domečku, pod kterou se skrývá vejce. Jeho vnitřek bohužel neodpovídá exteriéru. Je plný poliček s květinami, a to je vlastně všechno. Kdybych měl jmenovat jednu vyloženě nepodařenou část, byla by to jednoznačně cestička před domkem. Kvůli zakulaceným tvarům stavby musí být o 1 stud předsazena, a proto při manipulaci ráda odpadává. 

Rozměry hotové stavebnice jsou 13 cm na šířku i výšku a 9 cm do hloubky. Set se skládá z 277 kostek.  

Z předchozího textu už je vám určitě jasné, že tohle GWP bude patřit k mým nejoblíbenějším za poslední roky. Trochu doplnit interiér, zpevnit cestu a neměl bych výhrad. 

40682

Jarní zahradní domek
🧱  277 kostek
🗓️  K dostání od 12. do 31. 3. 2023 jako dárek k nákupu za minimální částku 1 900 Kč v obchodech a e-shopu LEGO.

0 %

Stavebnici na recenzi nám poskytla LEGO Group, veškeré názory jsou však naše vlastní.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

5 1 hlas
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama