Hasičský záchranný vrtulník + motorka: Mobilní technika pro nejmenší | Matyho kostky

Hasičský záchranný vrtulník + motorka: Mobilní technika pro nejmenší

LEGO nezapomíná ani na nejmenší stavitele, a i v rámci letošní vlny hasičských setů pro ně připravilo stavebnice s označením 5+ a hlavně 4+. V dnešní recenzi se podíváme hned na dva takové sety tvořící úplný základ nabídky.

Hasičský vrtulník vypadá na první pohled velmi dobře a tento dojem ve mně zůstal i po dostavění setu. Má moderní design a z hlediska konstrukce je dostatečně pevný. Při hře se určitě nerozpadne. Vrtulník je vybaven nádrží na vodu a dvěma vodními děli typu „stud shooter“ po stranách kabiny. Pochválit musím docela malé mezery okolo čelního skla při zavření kokpitu. Na obou stranách stroje se nachází skříňky, kam lze uskladnit volné study, alias vodu. Všechnu grafiku tvoří potisk. Posádku představuje jeden příslušník hasičského sboru v typické uniformě.

Na rozdíl od setu s motorkou, o kterém si přečtete za okamžik, chybí u vrtulníku požářiště. Výrobce přibalil jen malý plamen, a to je opravdu málo. Myslím si, že drobná stavbička zachvácená ohněm by stavebnici o moc nezdražila, ale za to by přidala herní scénář. Chybějící místo zásahu je vlastně jediná věc, kterou mohu stavebnici 60411 vytknout.

60411
Hasičský záchranný vrtulník
💰  Doporučená cena: 239 Kč
🧱  85 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 1. 2024

0 %

Stavebnici na recenzi nám poskytla LEGO Group, veškeré názory jsou však naše vlastní.

U setů pro děti starší 4 let je běžné, že obsahují množství velkých specializovaných dílů, se kterými si drobné dětské ruce lépe poradí. To platí i pro motorku, jejíž podvozek tvoří vlastně jen dva zrcadlově otočené díly. Díky nim se snadno staví, nevýhodou je však zbytečná masivnost stroje. Minifigurka hasičky tak nemůže nohami „obejmout“ tělo motorky (vím, že to figurky neumožňují, ale chápeme se), nýbrž na ní sedí jako na bidýlku. Požárnický účel motorky stvrzuje nejen typická barevná kombinace, ale také modrá nádrž na vodu na její zádi. K ní je připojena nesmyslně dlouhá hadice. Logo hasičů a číslo jednotky tvoří potisk.

Samostatný odstavec si zaslouží místo zásahu. Vždy se mi líbí, když nám LEGO k hasičům nabídne i místo k hašení, a nejinak to mu není ani v případě Hasičské záchranné motorky. Hořící gril vypadá skvěle, a navíc je to situace, se kterou se může setkat každý z nás.

Dodávané minifigurky vypadají parádně. Hasička má torzo známé z ostatních hasičských setů letošního roku. Více se mi líbí nebohý chlápek, který připálil klobásu. Jeho oděv navozuje atmosféru grilovačky na konci léta.

Při hodnocení stavebnic samozřejmě přihlížím k věkovému rozpětí, pro které jsou určeny. To však neznamená, že bych díky označení 4+ přehlížel viditelné problémy. V případě tohoto setu je nejslabší částí podvozek motorky, který ji dělá až moc velkou, a neskutečně dlouhá hadice.

60410
Hasičská záchranná motorka
💰  Doporučená cena: 239 Kč
🧱  57 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 1. 2024

0 %

Stavebnici na recenzi nám poskytla LEGO Group, veškeré názory jsou však naše vlastní.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

5 1 hlas
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama