Vystavte své oblíbené vzpomínky na větvích rodinného stromu | Matyho kostky

Vystavte své oblíbené vzpomínky na větvích rodinného stromu

LEGO dnes odhalilo další z dlouhé řady stavebnic série Ideas. Konkrétně se jedná o set s pořadovým číslem 54 v této oblíbené řadě. Novinka, která dostala název 21346 Rodinný strom, přichází se zajímavým konceptem vystavování oblíbených rodinných fotografií. Zároveň budí hned od začátku silné emoce.

Nová stavebnice obsahuje 1 040 kostek, které dohromady dají přes 29 centimetrů vysoký strom umístěný na podstavci. Základna má čtvercový půdorys o délce strany 18 centimetrů. Z názvu a přiložených fotografií asi nejlépe pochopíte, co vlastně tenhle set nabízí. Ve zkratce jde o model stromu, na který lze díky dodaným specializovaným dílkům připnout malé fotografie, kresbičky, nebo poznámkové papírky s oblíbenými vzpomínkami. Strom stojí na zvýšené platformě ukrývající další úchytné díly, drobné dílky a dekorace, jimiž lze rostlinu a její okolí dozdobit. Mezi takové předměty patří například dalekohled, jídlo, letadlo na dálkové ovládání, kniha, kolečkové brusle, létající drak, či květiny. Stavebnici tak lze velmi pěkně personalizovat a doladit přesně podle vkusu stavitele. LEGO na produktové stránce setu uvádí, že lze měnit listí podle ročního období, ale na oficiálních snímcích je vždy jen podzimní varianta.

Kontroverzi vzbudila ihned po odhalení barevná kombinace stromu a jeho okolí, která se i mně osobně zdá poněkud divoká. Tlumené podzimní barvy listí a černá kůra stromu je až v moc velkém kontrastu s jasně zeleným trávníkem a modrozeleným okrajem základny. Druhým prvkem pohánějícím internetové diskuse, je limitovaná velikost a množství obrázků, které lze na větvě připnout. To je naopak věc, které se neobávám. Z poskytnutých snímků se zdá, že pár polaroidových fotek se do koruny vejde. Co mi v balení trošku chybí, je alespoň dvojice minifigurek. S pár drobnými úpravami ale může jít, i přes uvedené připomínky, o pěkný nostalgický set pro široké spektrum stavitelů.

21346
Rodinný strom
💰  Doporučená cena: 2 149 Kč
🧱  1 040 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 2. 2024, již nyní lze předobjednat
🔗  LEGO

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama