Vyrazte do boje s novým štítem Kapitána Ameriky | Matyho kostky

Vyrazte do boje s novým štítem Kapitána Ameriky

LEGO dnešním odhalením zahrálo na notu všem věrným fanouškům hrdinů Marvelu a zejména kapitána Steva Rogerse, alias Kapitána Ameriky. Světu se totiž ukázal jeho ikonický štít sestavený z kostek, nebo spíš platů. Nemůžeme sice počítat se silou a odolností vibránia, ale na poličce se bude vyjímat skvěle. Novinka nese jednoduché jméno 76262 Štít Kapitána Ameriky.

Štít je sestaven 3 128 dílů a jeho průměr přesahuje 47 centimetrů. To je o 29 centimetrů méně, než měří ten reálný. Musím pochválit, že se návrhářům celkem dokonale podařilo zpracovat kulatý tvar i prohnutí štítu. I jednotlivé kružnice se povedly. Malé mezery mezi jednotlivými platy rád přehlédnu, beru je jako určitý limit celého stavebního systému. Trochu mě ale zklamal pohled na zadní stranu, kde se k mému překvapení nenachází popruhy na provléknutí předloktí, ale konstrukce, která drží celý konkávní tvar pohromadě.

V balení najdete také kostky potřebné na stavbu podstavce pro vystavení modelu. Vše doplňuje minifigurka Kapitána Ameriky s vlastním mini štítem a Thorovým kladivem Mjölnir. Osobně si nejsem úplně jistý, zda LEGO zvolilo ten nejnápaditější vzor pro svou novou stavebnici. Svět Marvelu je tak rozmanitý, že by se v něm dozajista našel předmět, který by byl stavebně zajímavější. V tomto případě bude proces dost jednotvárný. Na druhou stranu jde o krásný sběratelský model na poličku, který se bude skvěle doplňovat se setem 76209 Thorovo kladivo.

Set 76262 Štít Kapitána Ameriky obsahuje 3 128 kostek a bude v prodeji od 1. srpna 2023 za doporučenou cenu 5 349 Kč. Již nyní lze novinku předobjednat.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama