Vydejte se za dobrodružstvím s novým setem Dungeons & Dragons | Matyho kostky

Vydejte se za dobrodružstvím s novým setem Dungeons & Dragons

LEGO opět spojilo síly se svým konkurentem na poli výroby hraček, firmou Hasbro. Ve spolupráci s její dceřinou společností Wizards of the Coast vytvořili dlouho očekávaný a fanoušky poptávaný set 21348 Dungeons & Dragons: Příběh Rudého draka. Spolupráci předcházel fanouškovský návrh na platformě LEGO Ideas od třiadvacetiletého nizozemského stavitele Lucase Bolta, který si říká BoltBuilds. Ten zvítězil v soutěži o nejlepší stavbu na téma Dungeons & Dragons (D&D).

Stavebnice vychází právě včas na oslavy 50 let od vydání této nejpopulárnější deskové hry, kde účastníci hrají různé role. Set obsahuje 3 745 dílků a jeho velikost činí úctyhodných 30 cm do šířky, 37 cm do délky a 48 cm na výšku. Model se skládá z několika částí: hospody, doupěte a věže. Střechu pohostinství lze odebrat pro lepší přístup do interiéru. Zadní část stavby je odkrytá a nabízí pohled dovnitř celé struktury. Ta je doslova přeplněna různými zákoutími a detaily, které lze využít při hře. Abych se přiznal, o Dungeon & Dragons toho moc nevím, takže se raději nebudu pouštět do popisu jednotlivých drobností. Věřím, že opravdoví fandové přesně vědí, co mají před sebou. Každopádně mohu říci, že stavebnice vypadá opravdu úchvatně a při každém pohledu lze najít nové a nové příběhy. Všechny části spojuje společná podložka a krajina pokrytá zelení a skalami. 

Set obsahuje 6 minifigurek a několik monster postavených z kostek. Všechny postavy vypadají velice pěkně a mají bohaté příslušenství. Hvězdou celé stavebnice je jednoznačně obrovský drak Cinderhowl, kterého lze obtočit okolo věže.

LEGO k představení nové stavebnice připravilo několik doprovodných akcí. Dne 6. dubna od 18. hodin proběhne premiéra záznamu posezení nad Dungeon & Dragons na speciálně vytvořeném herním plánu z LEGO kostek. Hry, která proběhla přímo v LEGO House, se zúčastnili experti Anjali Bhimani, Luis Carazo a Ginny Di a také autor návrhu stavebnice Lucas Bolt a LEGO designer Jordan Scott. Záznam bude k vidění třeba na LEGO webu nebo Youtube. Dalším bonusem je speciální kniha, která nabídne unikátní herní zážitky. Dostupná bude ke stažení za 2 700 Insider bodů, nebo v rámci online aplikace D&D Beyond.

21348
Dungeons & Dragons: Příběh Rudého draka
💰  Doporučená cena: 8 999 Kč
🧱  3 745 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 4. 2024

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

5 1 hlas
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama