Vydejte se za dobrodružstvím s Indym a novým setem | Matyho kostky

Vydejte se za dobrodružstvím s Indym a novým setem

Po několika únicích snímků připravovaných stavebnic jsme se dnes konečně dočkali oficiálního a trochu překvapivého odhalení minisérie setů s tématikou Indiana Jonese. LEGO představilo celkem 3 nové stavebnice: 77012 Honička s letounem, 77013 Útěk ze ztracené hrobky a 77015 Chrám zlaté modly, kterému se budu detailněji věnovat v následujících odstavcích. Jako jediný z trojice je totiž určen primárně dospělému publiku. Jestli se vám zdá, že v číselné řadě něco chybí, nemýlíte se. Stavebnice nesoucí jméno 77014 Chrám zkázy byla totiž bez většího vysvětlování zrušena. Novinky navazují na stavebnice inspirované příběhy oblíbeného hrdiny, které vycházely v letech 2008 a 2009.

LEGO letos ve velkém oslavuje legendární filmové série. Po Star Wars a Jurském parku se dostalo i na Indiana Jonese. Nový set je založen na ikonických scénách z úvodu filmu Indiana Jones: Dobyvatelé ztracené archy z roku 1981, který stál na počátku celé série. Jsou sety, na které stačí jeden pohled a můžete jít dál, to ale není případ této stavebnice. I po mnoha prohlédnutích pořád objevuji nové detaily. Z celého modelu doslova sálá atmosféra džungle a napjatost situace. Líbí se mi také, že se návrháři nespokojili s čistě rovným uspořádáním modelu, ale jeho okrajové části jsou oproti středu pod úhlem.

V krabici najdete 4 minifigurky: Indiana Jonese, Satipoa, Belloqa a válečníka Hovitů. Indymu samozřejmě neschází typický klobouk a bič. Model měří přes 21 cm na výšku, 51 cm na šířku a 19 cm do hloubky. Skládá se z 1 545 kostek. Hlavním lákadlem novinky jsou bezesporu akční prvky. Jsou celkem 4 a všechny lze aktivovat pomocí spínačů skrytých za kostkami s lebkami v podstavci. Asi nejvíce „promakanou“ funkcí je pohyb zlaté sošky, který je doprovázen jejím nasvětlením pomocí světelné kostky. Nechybí ani útěk před valícím se balvanem, stržení padací zdi a zhoupnutí přes propast. I jako ne příliš zapáleného fandu Indiana Jonese mě už svrbí peněženka. Že pravověrní fanoušci nebudou s nákupem váhat ani vteřinu, jsem si jistý.

Stavebnice 77015 Chrám zlaté modly bude dostupná od 1. dubna 2023 za doporučenou cenu 3 899 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama