Vítáme prasátko Peppa v LEGO světě | Matyho kostky

Vítáme prasátko Peppa v LEGO světě

DUPLO není z těch sérií, kterým se na našem blogu věnujeme příliš často. Dnešní oznámení však otřáslo celým LEGO univerzem a nelze ho jen tak ignorovat. Po dlouhých letech dětského naříkání a odolávání rodičů před koupí neznačkových stavebnic, rozšíří sérii DUPLO licencované stavebnice s prasátkem Peppou, její rodinou a přáteli.

Je to neuvěřitelné, ale britský animovaný seriál Prasátko Peppa, v originále Peppa Pig, letos slaví již 20 let od uvedení na obrazovky. Od té doby se hrdinové stali modlou dětí a postrachem rodičů po celém světě. Aktuálně je v běhu již 10. série pořadu. Aby mohla vzniknout produktová řada s prasečí rodinkou v hlavní roli, musely své síly spojit hned 3 subjekty – LEGO, Hasbro a Merlin Enterntainments. Hned vysvětlím, jakou roli jednotliví partneři hrají a proč právě oni se dali dohromady.

LEGO v tomto případě vystupuje jako výrobce finálních stavebnic, které nám však ještě nebyly oficiálně představeny. Uvedení se prý dočkáme již brzy. Určitě víme jen to, že věková hranice setů bude nastavena na 2+. Hasbro je od roku 2019 vlastníkem celosvětové licence pro Prasátko Peppa. Merlin Entertainments je provozovatelem mnoha zábavních parků po celé planetě, včetně Legolandů. Společnost je od roku 2019 kompletně vlastněna přímo LEGO Group. Není náhodou, že se v letošním roce Legoland v dánském Billundu rozroste o oblast s tématem prasátka Peppy a v těsné blízkosti Legolandu Deutschland se právě buduje celý nový park Peppa Pig Park. Své brány by měl prvním návštěvníkům otevřít také letos. Tematické oblasti s hlavními hrdiny pořadu se nachází i v dalších parcích provozovaných Merlin Entertainments v USA i Evropě.

Těšíte se na stavebnice s prasátkem Peppou, nebo je budete před dětmi tajit?

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Markéta
Markéta
před 4 měsíci

👍 Akorát tedy Daddy Pig je má těch obrázcích dost nedůvěryhodně hubený

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama