Mistryně stavitelka: Brickmaster Amy Corbett | Matyho kostky

Mistryně stavitelka: Brickmaster Amy Corbett

Amy Corbett je původem skotská LEGO designérka a vedoucí celé produktové řady LEGO DOTS. Veřejně známou se stala pod svou přezdívkou „Brickmaster Amy“, kterou získala jako porotkyně show LEGO Masters. V americké mutaci tohoto pořadu se objevuje již třetí sezónu a společně se svým kolegou Jamiem Berardem, na jehož příběh se podíváme příště, tam vystupuje jako odborná porotkyně. Před kamerou dokonale vynikne její výška 188 cm a také osobnost. Téměř každé vyloučení soutěžících končí jejím pláčem.

Brickmasters Amy Corbett a Jamie Berard jako porotci show LEGO Masters US

O soukromém životě Amy Corbett se toho moc neví, ale přesto se mi podařilo některé podrobnosti dohledat. Amy se narodila roku 1987 v Glasgow. V tomto městě získala univerzitní vzdělání v oboru produktový design. Po škole se věnovala hlavně dobrovolnictví. V roce 2007 strávila jako dobrovolnice Červeného kříže několik měsíců na Fidži a o rok později pracovala v Botswaně. V roce 2011 pomáhala budovat infrastrukturu v Ugandě. Mezi lety 2012 a 2013 se vrátila k oboru svého studia a zpět ve skotském největším městě založila společnost Buggage Ltd, zabývající se návrhem kufrů s interaktivními prvky, které by měly zabavit děti na dlouhých cestách. Ve volném čase se věnuje fitness, cestování a psaní písňových textů.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Od kufrů se Amy v roce 2013 přesunula rovnou do sídla LEGO Group v Billundu, kde se přidala k dalším návrhářům produktové řady LEGO Friends, která byla tehdy novinkou a chvílí se věnovala i sérii Disney. O 4 roky později se ujala vedení týmu 10 designérů pracujících na vývoji nové série LEGO DOTS, která propojuje stavitelství s uměním, designem a módou. Dá se říci, že DOTS jsou vlastně takovým dítětem Amy Corbett, protože o vznik této řady se zasloužila právě ona. Není bez zajímavosti, že se tato šikovná stavitelka podílela také na druhém díle LEGO Movie a to jako součást koncepčního týmu.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama