Uklidněte svou duši při stavbě tiché zahrady | Matyho kostky

Uklidněte svou duši při stavbě tiché zahrady

Stavění z LEGO kostek je osvědčenou metodou pro zklidnění těla i mysli, na tom se myslím všichni shodneme. Ideálním místem pro relaxaci může být třeba taková japonská zahrada. Dnes se oba elementy spojují v jeden. LEGO totiž odhalilo set 10315 Tichá zahrada. Novinka byla zařazena do série Icons a je primárně určena dospělému publiku.

Když se řekne japonská zahrada, představím si jezírko s koi kapry, klenutou lávku přes potůček, pečlivě upravenou zeleň, skálu a v ideálním případě i nějaký menší pavilon, kde si návštěvník může vychutnat doušek čaje. A přesně tohle všechno obsahuje i nová stavebnice. Celá scéna je navíc umístěna na podložce ve tvaru typického bonsajového květináče. Stavebnice se skládá z 1 363 kostek a její rozměry jsou přes 32 cm na šířku, 20 cm do hloubky a 21 cm na výšku. Pár obrázků v tomto případě poví více než tisíc slov.

Japonská estetika se mi líbí a jsem rád za každou stavebnici, která zemi vycházejícího slunce reprezentuje. V tomto případě jsem ale z nějakého důvodu poněkud nespokojen. Pavilon, dle mého názoru, na scéně zaniká. Možná by mu slušelo trochu více typické červené. Alespoň je vybaven kompletní výbavu pro čajovou ceremonii. Figurky však musíte dodat vlastní. Zvláštně vypadá i základna kmenů bambusu. Pochválit ale musím možnost jednotlivé rostliny přesazovat. Nejsou totiž napevno přicvaknuté k podložce, ale jen zasunuté v jakýchsi slotech. Každopádně není pochyb o tom, že se Tichá zahrada bude extrémně dobře vyjímat vedle setu 10281 Bonsaj.

Stavebnice 10315 Tichá zahrada obsahuje 1 363 kostek a v prodeji bude od 1. srpna 2023 za doporučenou cenu 2 649 Kč.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama