UCS Republic Gunship je konečně tady! | Matyho kostky

UCS Republic Gunship je konečně tady!

Přestože v rámci série LEGO Star Wars Ultimate Collector’s Series vyšlo v posledních 20 letech už více než 30 stavebnic, může se ve čtvrtek odhalená novinka Republic Gunship (Válečná loď Republiky) pyšnit jedním prvenstvím. Jedná se totiž o vůbec první set, který si vybrali sami LEGO fanoušci. Stalo se tak v roce 2020 prostřednictvím ankety na LEGO Ideas, kde tato stavebnice drtivě (získala 58 % všech hlasů) porazila další zvažované varianty – TIE Bomber a Nebulon-B Frigate.

Samotná loď, která sehrála důležitou úlohu nejen v Bitvě o Geonosis, ale v celých Klonových válkách, se v LEGO provedení neobjevila poprvé. Stavebnice v minifigurkovém měřítku s ní byly vydány již v roce 2002, 2008 a 2013, ta letošní je však postavena v měřítku podstatně větším. Loď má totiž rozpětí křídel úctyhodných 74 cm, její délka pak dosahuje 68 cm a výška 33 cm. I přesto v balení dvě minifigurky najdete, konkrétně je to Mace Windu se svým fialovým světelným mečem a velitel klonových vojáků s blasterem.

Krátce po čtvrtečním odhalení, kdy první LEGO blogeři zveřejnili své recenze, však vyšla najevo roztomilá bota, které se dopustil pravděpodobně grafický designér, který měl na starosti finální podobu krabice. Součástí stylizovaného loga lodi je totiž nikoli znak Galaktické republiky, nýbrž Impéria. Samotné znaky jsou si totiž velmi podobné a takováto chyba se může stát velmi snadno. Zarážející ale je, že si chyby pravděpodobně nikdo až do doručení stavebnic blogerům nevšiml. Dle vyjádření marketingového manažera LEGO Group Ivana Podryadchykova již bylo s touto chybou vyrobeno mnoho setů a ty také půjdou v tomto stavu do prodeje. Jakmile se tato várka vyprodá, budou již dodávány stavebnice se správným znakem v logu, to by se však nemělo stát dříve než v prosinci a nejpozději pak v únoru 2022. Mezi fanoušky se pochopitelně nejvíce spekuluje o tom, zda bude mít loď s chybou na krabici vyšší hodnotu a zda nezpůsobí jejich nedostatek překupníci, kteří právě takovéto stavebnice vyhledávají jako investice.

Chybný znak na krabici setu.
Znaky jsou si skutečně velmi podobné (vlevo Republika, vpravo Impérium)

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Pokud tedy šanci na koupi této unikátní stavebnice nechcete prošvihnout, nastavte si připomínku na 1. srpna, kdy tato stavebnice obsahující 3 292 dílků půjde do prodeje za 8 999 Kč.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama