Vesmírný konstrukční robot: Jaký je nejmenší set z vesmírného LEGO City? | Matyho kostky

Vesmírný konstrukční robot: Jaký je nejmenší set z vesmírného LEGO City?

Na čelní straně krabice o rozměrech 26x19x4,5 cm kromě loga LEGO CITY a SPACE nalezneme informaci, že set je doporučen pro stavitele od šesti let, níže číslo setu a jeho název v angličtině. Grafiku jsem podrobněji popsal v článku o celé sérii. Dominantou je mech ovládaný technikem, který právě úderem velkého krumpáče dobývá fialové krystaly. Sekunduje mu důlní robůtek. Protože je krabička relativně malá, téměř celou plochu bočních stran zabírají informace a bezpečnostní pokyny. Na zadní straně je ukázka, jak mecha nastavit, aby vypadal jako při běhu. V malém výřezu je pak vidět, jak odklopit bezpečnostní rám, aby technik mohl vystoupit. 

Návod a stavba

Uvnitř nalezneme sešit s návodem a 140 dílků v jednom sáčku. Návodem nás provází technik ve žlutém skafandru. I když chybí červené orámování nově přidaných kostek, stavba je velmi jednoduchá. V průměru přidáváme dvě kostičky na jednu stránku. Postupně dáváme dohromady technika, robota, miniaturní skálu a mecha. Poslední krok každé stavby nám oznámí rozzářené pozadí obrázku. Na konci návodu najdeme obrázky dalších čtyř setů ze série spolu s jejich číselným označením. Na poslední dvoustraně je kompletní seznam použitých dílků a kontakt na podporu. Jediný zádrhel mohou způsobit čtyři malé průhledné samolepky. Už při sundávání z aršíku se tvořily malé hrudky lepidla, které jsou viditelné i po nalepení na dílek.

Minifigurka

Technik-horník má stejný skafandr, jako jeho kolegové – žlutá helma a rukávy. Na torzu má nasazený pevný krunýř s větším oranžovo černým Space znakem na hrudi. Minifigurka má jeden obličej – usměvavý chlapík s pěstěným vousem. V uchu nosí naslouchátko.

Robůtek a skalka

Malý automatický robot je určen k vyhledávání a dolování krystalů. K tomu slouží dvojice vrtáků na jeho pažích. Aby bylo na první pohled poznat, že patří k technikům, je nahoře označen žlutým tile. Je napájen jedním článkem fialové baterie. Robůtek je k podvozku připojen napevno třemi kolíčky. Aby se jeho tělo mohlo otáčet, stačí odstranit krajní dva. I tak bude dobře držet, jen bude trošku neposlušný při jízdě.

Skalka je opravdu symbolická, ale alespoň máme další dva fialové krystaly. Pokud máte možnost, připojte ji k nějaké větší, aby se neustále někam neztrácela.

Mechanický oblek

Na rozdíl od robotických obleků ze světa Star Wars, v tomto astronaut sedí. Energii dodávají dva fialové bateriové články. Pravá ruka mechovi slouží jako krumpáč, kladivo nebo sbíječka, levá k manipulaci s vydolovaným materiálem. Přestože mechanický oblek nemá loketní ani kolenní klouby, dobře se animuje. Dokáže stát i na jedné noze. Při hraní nic neupadává. Při pohledu na něj si pamětníci vybaví souboj Ellen Ripley s vetřelčí královnou. U nás doma bojoval hlavně s mechaňákem ze setu Exo Suit (21109) a vyhrával na celé čáře.

Závěr

Tento set je nejmenší z celé série City Space. Protože by samotnému astronautovi bylo brzy smutno, nejlépe se tato stavebnice hodí jako rozšíření posádky k větším stavebnicím.

60428
Vesmírný konstrukční robot
💰  Doporučená cena: 239 Kč
🧱  140 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 1. 2024

Stavebnici na recenzi nám poskytla LEGO Group, veškeré názory jsou však naše vlastní.

Martin Hnilica

O tom, že jeho nejoblíbenějším Lego tématem bude vesmír, rozhodla hned první stavebnice pod stromečkem a sledování seriálu Okna vesmíru dokořán. Ve volném čase se nejraději věnuje rodině a sportu.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama