Středověk neskončil, středověk trvá | Matyho kostky

Středověk neskončil, středověk trvá

Je to přesně tak, jak říká nadpis! V roce 2022 LEGO potěšilo všechny milovníky hradů a středověku vůbec, když vydalo stavebnici 10305 Hrad Lvího rytíře, která se i přes vyšší cenu stala prodejním hitem. Od té doby všichni fanoušci netrpělivě čekají, zda se bude středověké téma dále rozšiřovat. Čekání je u konce, LEGO právě dnes odhalilo novinku se jménem 10332 Středověké náměstí.

Nová stavebnice odkazuje na podobný set z roku 2009, ale zpracování a stavební techniky posouvá do současnosti. Samotný výrobce se netají tím, že chce středověkým náměstím potěšit starší stavitele a vrátit jim vzpomínky z dětství. Stavebnice obsahuje 3 304 dílků a skládá se ze dvou hlavních struktur, přičemž každá z nich obsahuje několik domů s plně vybavenými interiéry. Dočkáme se hospody, výrobny sýrů, dílny na malování štítů, strážní věže, truhlárny a tkalcovny. Ani okolí budov nebylo ochuzeno a nabízí mnoho krásných detailů. Střechy většiny staveb se dají snadno odebrat pro lepší přístup do interiérů. Autoři neopomenuli ani funkční prvky v podobě jeřábu v dílně truhláře, nebo vodního kola. Budovy jsou spojeny klouby a jejich rozložení tak lze měnit dle vašich představ. Můžete mít jen jednu ulici, anebo klidně celé náměstíčko. Scénu dotváří strom s náznakem vodní plochy a vtipnými plakáty, stánek se sýry a vozík.

Městečko se nemůže obejít bez svých obyvatel a tady jich máme hned 8 a už na první pohled působí velmi zdařile. Každá postava má své příslušenství. Kromě obyvatel jednotlivých objektů mezi postavami najdeme i Lvího rytíře, a hlavně člena Vlčí smečky, který určitě chystá nějakou neplechu. Lidské obyvatelstvo doplňuje zvířectvo, konkrétně kočka, veverka a KOZA! Ta má šedou barvu srsti a béžové růžky.

Myslím si, že se návrhářům podařilo dokonale zachytit atmosféru v podhradí a majitelé Hradu Lvího rytíře budou mít nad čím přemýšlet. Jsem si téměř jist, že i tahle novinka zaznamená značný, nejen prodejní, úspěch.

10332
Středověké náměsí
💰  Doporučená cena: 5 699 Kč
🧱  3 304 kostek
🗓️  V prodeji od 4. 3. 2024
🔗  LEGO

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
AjenaCZ
AjenaCZ
před 3 měsíci

By mně zajímalo za kolik se na bricklinku bude prodávat ta koza?

Pavel
Maty Crew
Pavel
před 2 měsíci
Odpověď pro  AjenaCZ

Věřím, že to bude podstatně méně, než ta stará a taky, že to určitě není poslední set, kde se objeví 🙂

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama