Sedmnáctým modulárním domem je Butikový hotel | Matyho kostky

Sedmnáctým modulárním domem je Butikový hotel

Rok 2022 bude pro mou nejoblíbenější sérii LEGO stavebnic – modulární domy – výjimečný. Je tomu totiž už 15 let, co se na trhu objevil vůbec první z nich – 10182 Café Corner. Nově odhalený přídavek do modulární ulice pro rok 2022 – 10297 Butikový hotel – jej díky tomu, že se rovněž jedná o rohový hotel, trochu připomíná. Zvěsti, které o tomto setu hovořily jako o reedici Cafe Corner se však ukázaly jako nepravdivé a mně to upřímně vůbec nevadí, nový set je totiž podle mě fantastický.

Pojďme se ale podívat na samotný dům. Po letošní velmi americké policejní stanici je nový hotel postaven typicky evropském architektonickém stylu přelomu 19. a 20. století, který je běžný i ve většině českých měst. Vůbec poprvé však tento dům nemá jeden z tradičních dvou tvarů – rohový s fasádou po dvou stranách nebo řadový s fasádou na jedné straně. Hotel má totiž fasádu rovnou po třech stranách, přičemž část je dokonce zkosená pod úhlem cca 53 stupňů a prázdné místo je vyplněno malou galerií. Líbí se mi, že designéři přemýšlí nekonvenčně a snaží se vymyslet nové, netradiční tvary domů, které nakonec i podněcují kreativitu samotných stavitelů, při hledání cest, jak dům začlenit do města.

Budova má celkem tři patra, v přízemí najdete hotelové lobby, recepci a galerii, v prvním patře pak dva pokoje a terasu galerie a v nejvyšším patře se nachází stylový apartmán se střešním oknem. Všechny místnosti hotelu jsou velmi elegantně vybaveny – interiéru dominují zemité tóny doplněné o ladící barevné přehozy postelí. A v koupelně apartmánu najdeme snad vůbec poprvé vanu! V malinké a samostatně stojící galerii pak nalezneme několik děl vzdávající hold kubismu a zajímavým kouskem je z kostek postavené logo dnes již neexistující série Creator Expert, které se na krabicích modulárních domů objevovalo mezi lety 2016–2020.

Stavebnice obsahuje celkem sedm minifigurek – dva portýry, provozovatelku galerie, tři hotelové hosty a baristu u pojízdného stánku s kávou. Mimochodem, stánek svou žluto-bílou markýzou odkazuje na již zmíněný set 10182 Café Corner.

Jak je již zmíněno v nadpisu, tato modulární budova je již sedmnáctou v pořadí a pokud jste doposud sbírali po celých 15 let poctivě každou jednu z nich, musíte doma již mít obdivuhodnou ulici nebo město. Já si budovy vybírám, ne každá mi totiž padne do oka. Za ty asi vůbec vzhledově nejslabší považuji Pet ShopTown Hall. Zároveň se také snažím vyhýbat domům s americkým stylem architektury jako je Policejní stanice, Downtown Diner nebo Detective’s Office. Nový hotel je však krásně evropský a pro mě je to jednoznačný must-have a je docela možné, že jakmile si jej osahám, stane se mým nejoblíbenějším a nahradí tak v této pozici Parisian Restaurant.

Stavebnice 10297 Butikový hotel obsahuje 3 066 kostek a bude dostupná od 1. 1. 2022 za 5 299 Kč.

[poll id="12226"]
0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Jan
před 2 lety

Modulární budovy jsou skvělý. Škoda, že ty starší už se nedají sehnat, nebo za šílené peníze.

1

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama