S listopadovým GWP vzdáme hold italskému géniovi | Matyho kostky

S listopadovým GWP vzdáme hold italskému géniovi

První listopadový den přinesl do LEGO obchodů a e-shopu nové GWP v podobě setu 40595 Pocta Galileu Galileovi. Na dárek k nákupu se mohou těšit všichni členové programu Insiders k nákupům v minimální hodně 3 399 Kč od 1. do 16. listopadu.

Galileo Galilei (15. února 1564 – 8. ledna 1642) byl významný italský filozof a fyzik. Často je označován za otce moderní astronomie a filozofie. Jeho dílo poskytlo základy pro celé generace budoucích vědců, a proto si rozhodně zaslouží místo mezi takovými osobnostmi jako jsou Jane Goodall, Gustave Eiffel, Amelia Earhart či Charles Dickens, kteří se své LEGO stavebnice již dočkali.

Set zachycuje génia při práci v jeho laboratoři. Mezi její vybavení patří teleskop, otočný heliocentrický model, stůl, knihovna, experiment s „kamenem“ a globus. Zeď historického interiéru zdobí obraz šikmé věže v Pise, odkud Galileo Galilei pocházel. Zadní část modelu je z velké části holá, výjimku tvoří květena, kterou je možné vidět při pohledu z okna. V balení nemůže chybět postava samotného mistra. Figurka má k dispozici příslušenství – psací brk, sextant a obrázek povrchu měsíce. Ten je, stejně jako obraz na zdi, ztvárněn pomocí samolepky.

Stavebnice se skládá z 306 dílků a její finální rozměry jsou 9 cm na šířku a 10 cm do hloubky a 9 cm na výšku.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama