Protančete s princeznami střevíce v novém Disney zámku | Matyho kostky

Protančete s princeznami střevíce v novém Disney zámku

Společnost Disney letos slaví 100 let od svého založení. K oslavám se samozřejmě připojuje i LEGO Group, jejíž historie je s Disney spjatá již 24 let. V roce 1999 totiž vznikla první licencovaná stavebnice s tématem Medvídek Pú. Od té doby byly vyrobeny již stovky setů zachycujících ty nejhezčí momenty a oblíbené postavy ze všemožných pohádek. Dnes se LEGO opravdu vyznamenalo, odhalilo totiž novou verzi zámku, který můžeme vidět na začátku každého Disney příběhu. Novinka dostala jméno 43222 Zámek Disney. Stejnojmenný originál přišel na trh v roce 2016.

Nový zámek proti svému předchůdci o fous povyrostl. Skládá se z 4 837 kostek (originál měl 4 080) a měří 59 cm do šířky, 33 cm do hloubky a úctyhodných 80 cm na výšku (vs 44 x 31 x 74 cm). Základní tvary stavby se logicky příliš nezměnily, vychází pořád ze stejné předlohy. Liší se však barevná paleta, která přešla z šedo-béžovo-bílé do modro-béžovo-zlaté. Mně osobně lépe sedí starší barevnost, ale je fakt, že nová verze lépe odráží realitu. V obou případech se každopádně jedná o nádherně propracované modely.

Přímé srovnání původního zámku z roku 2016 (71040) a letošní verze (43222).

K zámku dostanete i 8 minifigurek reprezentujících oblíbené Disney princezny a jejich mužské protějšky. Nechybí Sněhurka a její zachránce, Popelka se svým princem, Locika s Flynnem Rychlíkem a Tiana s princem Naveenem. Celá budova je ale protknuta mnoha dalšími odkazy na příběhy z bohaté historie Disney.

Zadní strana budovy je odkrytá pro lepší přístup při hraní. Díky tomu můžeme figurky aranžovat do mnoha místností. Uvnitř najdeme kuchyň a jídelnu, taneční sál, ložnici a mnoho dalších veřejných, či tajných, zákoutí. Otáčivý interiér věže skrývá kapsli s odkazy na 100letou historii společnosti. Fasádu zámku zdobí velké množství architektonických prvků a postavit si můžeme i typický ohňostroj u vrcholku stavby.

Set 43222 Zámek Disney obsahuje 4 837 kostek a bude v prodeji od 4. července 2023 za doporučenou cenu 10 199 .

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama