Připravte si navijáky, přichází UCS AT-AT | Matyho kostky

Připravte si navijáky, přichází UCS AT-AT

V pořádí už 34. stavebnicí sběratelské řady LEGO Star Wars Ultimate Collector Series se stal v úterý odhalený stroj známý především z bitvy o Hoth z páté epizody Impérium vrací úder All Terrain Armored Transport (AT-AT).

Stavebnice je dílem designérského matadora Henrika Andersena, který v LEGO Group pracuje už od roku 1998 a kromě Imperial Star Destroyeru navrhl v roce 2000 také úplně první dva sběratelské Star Wars sety – X-wing Fighter a TIE Interceptor. Henrikovi se nejnovější model povedlo postavit v minifigurkovém měřítku, což znamená jediné – dosahuje obrovských rozměrů. AT-AT je konkrétně 62 cm vysoký, 69 cm dlouhý a 24 cm široký.

Již z fotek je poznat jak je model impozantní, jeho krása ale nespočívá pouze v exteriérech. Jednotlivé části pláště stroje jsou totiž odnímatelné a pod nimi se skrývá plně vybavený interiér. Prohlédnout si tak můžete například kokpit s figurkami pilotů a generála Veerse i samolepkou panoramatu Hothu, která imituje hledí stroje. Hlavní části pak dominují modré sedačky k přepravě Snowtrooperů, kterých můžete dovnitř usadit až čtyřicet! Minifigurek Snowtrooperů v setu však najdete pouze pět, podle různých zvěstí by ale tuto stavebnici měl doprovázet samostatně prodejný battlepack, díky kterému byste si měli být schopni svou armádu podstatně rozšířit. Vedle přepravního prostoru Snowtrooperů disponuje AT-AT ještě speciálním prostorem pro uložení Speeder Biků, strojovnou s palivovými články (které nesou barvy Octan 🙂 ) a hlavní halou.

AKTUALIZACE: Battlepack se Stormtroopery již byl oficiálně odhalen, za 499 Kč dostanete navíc čtyři další figurky. Vedle toho byl představen také set s měnším dvounohým strojem AT-ST, který se rovněž účastnil bitvy o Hoth. Oba sety si můžete prohlédnout sekci Novinky 2022.

Kromě již zmíněné možnosti téměř celý stroj otevřít disponuje model ještě dalšími vychytávkami. Jedná se například o pohyblivá děla pod kabinou, díky čemuž si z nich můžete „zastřílet” stejně jako ve filmu a hýbat můžete i samotnou „hlavou” díky chytrému systému schovanému v hlavní části. 

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Hýbat je samozřejmě možno si nohami AT-AT, a to konkrétně pomocí speciálního „šroubováku”, který si postavíte z přiložených kostek. Do požadované pozice si tak díky němu můžete nastavit „kolena” i klouby, ze kterých nohy vycházejí. Díky přiložené figurce Luka Skywalkera si také můžete doma odehrát scénu, ve které se pomocí navijáku přitáhne k tělu AT-AT a vhodí dovnitř granát, který celý stroj zničí. 

Pokud byste si chtěli zahrát také ikonické zničení AT-AT, kdy dojde k obmotání jeho nohou a následnému pádu, budete k tomu potřebovat stavebnici Snowspeederu, která naposled vyšla v roce 2019 a pár českých obchodů ji stále má skladem. 

Stavebnice 75313 AT-AT obsahuje celkem 6 785 kostek a ke koupi bude dostupná od 26. listopadu za 20 999 Kč. Tato cena z něj dělá ten nejdražší set v historii, avšak zřejmě pouze v České republice, protože jak v USA, tak například v Německu nebo na Slovensku je jeho cena stejná jako u Millennium Falconu, tedy 799 $ / 799 €. Při podobné logice by měl u nás stát 19 999 Kč a vychází to tak i při prostém převodu měny, kdy 799 € je zhruba ekvivalent 20 150 Kč. Z nějakého mně neznámého důvodu je však česká cena o skoro 1 000 Kč vyšší a možná se tak spíše vyplatí nákup AT-AT v zahraničí. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama