Připravte se na objevitelskou výpravu ve vikingské vesnici | Matyho kostky

Připravte se na objevitelskou výpravu ve vikingské vesnici

Věříte na druhou šanci? Německý stavitel vystupující pod přezdívkou BrickHammer už určitě ano. Jeho návrh vikingské vesnice sice získal na platformě LEGO Ideas potřebných 10 000 hlasů, ale do výroby schválen nebyl. To se mu podařilo až na druhý pokus, když LEGO vybralo 3 zamítnuté designy a nechalo fandy vybrat ten, který se stane exkluzivním produktem pro americký řetězec Target. Dobrá věc se podařila, nakonec se Vikingů dočkáme i v našich končinách. Novinka dostala jméno 21343 Vikingská vesnice.

Vesnička se skládá ze tří hlavních staveb – kovárny, obydlí a strážní věže. To vše doplňuje molo a skála s předsunutou hlídkou, kterou s věží spojuje visutá lávka. Osada leží na pobřeží, základ tedy tvoří modrý podklad znázorňující vodu. Budovy jsou bohatě zdobené ve vikingském stylu a lze jim odebrat střechu, respektive stěnu v případě věže, pro lepší přístup do interiérů. Ty ukrývají odkazy na původní vikingské sety z počátku tisíciletí. V kovárně žhne oheň a ze skály lze vytěžit vzácné minerály. Vesnice měří 46 cm na délku, 26 cm do hloubky a 24 cm na výšku a skládá se z 2 103 kostek.

Co by to bylo za vesnici, kdyby v ní chyběli obyvatelé. V tomto případě jde o 4 minifigurky kováře, náčelníka, válečníka a lučištníka. Samozřejmě jim nechybí potřebné vybavení jako je kladivo, štíty, meče, kopí, luky a šípy. Už teď předpokládám, že tyto figurky budou mezi sběrateli velmi populární.

Výsledná stavebnice se od původního návrhu naštěstí moc nezměnila. Největším rozdílem je jiná barevná paleta. To skvělé a fanoušky obdivované naštěstí zůstalo zachováno, a naopak v některých ohledech došlo k vylepšení. Oceňuji, že celek už nepůsobí tak přeplněně a výškové rozdíly mezi budovami jsou oproti originálnímu designu větší.

Púvodní návrh stavitele BrickHammera.

Set 21343 Vikingská vesnice obsahuje 2 103 kostek a bude v prodeji od 1. října 2023 za doporučenou cenu 3 699 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
StuartL
StuartL
před 9 měsíci

Bude tato nová stavebnice měřítkově sedět s LEGO® Creator 31132 Vikingská loď a mořský had?

Pavel
Maty Crew
Pavel
před 9 měsíci
Odpověď pro  StuartL

Ahoj Stuarte, ano, myslím že vedle sebe vypadají moc hezky – is.gd/Jhs4BV 🙂

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama