Odhalen letošní přírůstek do vánoční vesničky | Matyho kostky

Odhalen letošní přírůstek do vánoční vesničky

Jedním z náznaků, že se blíží Vánoce je každoroční odhalení nové LEGO stavebnice z řady domů zimní vesničky. Tuto tradici započala LEGO Group už v roce 2009 a v minulosti jsme se již dočkali například hračkářství, hasičské stanice, nádraží, perníkové chaloupky nebo elfího domku. Letos jsme se pro změnu dočkali zimně laděného rodinného domku, který zrovna navštívil Santa Claus.

Domek vypadá krásně nejen zvenku (všimněte si povedeného plotu s poštovní schránkou), ale také uvnitř, kde je doslova nabitý detaily. Mne nejvíce zaujalo moc pěkně postavené křeslo, ale také drobnosti jako třeba punčochy zavěšené na krbu. Dům má samozřejmě také poměrně masivní komín, to proto, aby jím mohl Santa pohodlně proklouznout dovnitř.

Vánoční stromky jsou u setů zimní série běžným příslušenstvím, ten obsažený v této stavebnici je však přeci jen něčím výjimečný – uvnitř je skrytá svítící kostka a když jej zmáčknete, celý se rozsvítí.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Osobně se mi líbí návrat vánoční vesničky z pohádkového světa (Perníková chaloupka nebo Elfí domek) zpět do více civilnějšího prostředí a domek samotný určitě nebude vypadat špatně ani v klasickém LEGO městě (pokud tedy máte dost kostek na přestavbu na „letní“ verzi :).

Set 10293 Santova návštěva obsahuje celkem 1 445 kostek a dostupný bude od 1. října za 2 399 Kč.

PS: Jedno malajsijské hračkářství odhalilo také set se Santovými sáněmi a čtyřmi (ano, čtete správně, ČTYŘMI) soby. Zatím však není známo, jak, kdy nebo za kolik bude stavebnice v prodeji.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama