Obloha nad Arrakisem bude v ornitoptéře patřit jen vám | Matyho kostky

Obloha nad Arrakisem bude v ornitoptéře patřit jen vám

LEGO dnes rozšířilo své portfolio o další oficiálně licencovaný produkt. S novinkou v řadě Icons, která nese název 10327 Duna: Atreides Royal Ornithopher, se podíváme do světa univerza Duna z pera Franka Herberta. Předlohou tohoto konkrétního produktu byla filmová adaptace režiséra Denise Villneuva z roku 2021. Set zároveň slouží jako promo pro druhou část, která do kin vstoupí v březnu příštího roku. Není až tak obvyklé, že se výrobce vůbec neobtěžuje přeložit název do češtiny, ale to určitě nebude pro opravdové fanoušky žádný problém.

Ornitoptéra rodu Atreidů je rozhodně nejvíce ikonickým kusem techniky z celé Duny a návrhářům se podařilo její vzhled i funkce zachytit velmi dobře. Celý model se skládá z 1 369 dílků a s rozloženými křídly měří přes 57 cm na délku, 79 cm na šířku a 23 cm na výšku. Jelikož jsme měli možnost účastnit se během naší návštěvy Billundu předčasného odhalení setu pro média, mohu říci, že na oficiálních snímcích vypadá stavebnice o něco menší než ve skutečnosti.

Největší výzvou pro tým designérů bylo vměstnat do útlého těla stroje několik funkčních prvků. Nepřekvapí tedy, že uvnitř najdeme převážně díly známé ze série Technic. Jednou z funkcí je vyklápění podvozku, ale opravdovou hvězdou je rozkládání a máchání lopatkami. Díky tomu ornitoptéra opravdu připomíná vážku, podle které byla navržena. Pohyb křídel je ovládán tlačítkem umístěným příhodně na horní straně modelu, přesně tam, kde přirozeně položíte svůj palec při držení ornitoptéry za její ocasní část.

Otevíratelný kokpit poskytne místo pro dvojici postav. Posádku můžete vybírat z celkem 8 minifigurek v balení: Paul Atreides, lady Jessica, Gurney Halleck, Chani, Leto Atreides, Liet Kynes, Duncan Idaho a baron Harkonnen v dlouhé róbě. Do detailů se raději pouštět nebudu, jelikož jsem do světa Duny zatím nepronikl. Jisté však je, že fandové s koupí dlouho váhat nebudou a já bych se za model ve své sbírce také nezlobil. Proti stále se opakujícím lodím ze Star Wars je tento dopravní prostředek čerstvým větrem v LEGO nabídce.

Set 10327 Duna: Atreides Royal Ornithopher obsahuje 1 369 dílků a bude v prodeji od 1. února 2024 za doporučenou cenu 4 099 Kč. Již nyní lze novinku předobjednat.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama