Nová várka nikdy neschnoucích LEGO květin je tady! | Matyho kostky

Nová várka nikdy neschnoucích LEGO květin je tady!

Když byly loni v lednu odhaleny první dva sety (Bonsaj a Kytice) úplně nové řady stavebnic LEGO s názvem „Botanical Collection“, staly se téměř instantně hitem nejen mezi AFOLy, ale i mezi „běžnými smrtelníky“, kterým se zkrátka zamlouval ten nápad postavit si z kostek LEGO květinu, která nejenže vypadá dobře, ale navíc nikdy neumře. Společnost LEGO Group, zřejmě si vědoma, že s těmito produkty narazila na zlatou žílu, vydala ještě loni také třetí LEGO květinu, Strelícii královskou, ta se však, zřejmě i díky dvojnásobné cenovce, až takovým hitem nestala. Letošní novinky, 10309 Sukulenty a 10311 Orchidej se proto vrací k příjemné cenovce 1 299 Kč, za kterou však dostanete opět nádherné nádherné LEGO rostliny, které krásně zapadnou do nejednoho interiéru.
Netouží náhodou po LEGO kytce i vaše drahá polovička? 😀 (z Twitteru)

Obě stavebnice jsou opět prošpikovány důmyslnými stavebními technikami, díky čemuž bylo opět dosaženo realistických organických tvarů. Na květy orchideje jsou dokonce opět použity růžové žabky, které již proslavily loňskou bonsaj. Další zajímavostí na orchideji je dílek, který byl použit na malé kvítky, který určitě poznají všichni fanoušci seriálu Stranger Things. Jedná se totiž o přebarvenou „rozevřenou“ hlavu hlavního příšeráka seriálu – Demogorgona. Perfekcionistické aranžéry navíc určitě potěší, že celá květina je polohovatelná, a vy si tak listy, stonky i květy můžete nastavit tak, jak se vám to bude nejvíce líbit.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

I na sukulentech můžete najít dílky, jejichž využití jako rostliny byste asi úplně nečekali. Prvním takovým příkladem je čepička Forestmenů (řada LEGO hradů z roku 1989) a dalším třeba květina, která je téměř celá postavená z dílků, které se běžně používají jako vajíčka. Jelikož jsem na střední škole úplně nepatřil k zapáleným studentům botaniky, názvy konkrétních rostlin vám nepovím, avšak věřím, že zmíněné dílky poznáte i z obrázků. 🙂

Stavebnice 10309 Sukulenty a 10311 Orchidej obsahují 771 a 608 kostek a v prodeji budou od 1. května 2022 za 1 299 Kč.

Na závěr už tradičně recenze od Tiaga Catarina. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama