Nová Sbírka hmyzu aneb když LEGO začne bzučet | Matyho kostky

Nová Sbírka hmyzu aneb když LEGO začne bzučet

Je to až neuvěřitelné, ale LEGO Group dnes odhalila už padesátou stavebnici navrženou fanoušky její legendární stavebnice. Novinka z platformy LEGO Ideas nese název Sbírka hmyzu a jejím autorem je velmi talentovaný stavitel José Maria, kterého můžete znát z Instagramu pod přezdívkou @hackiroku24.

Původní návrh autora na LEGO Ideas.

Oproti původnímu návrhu najdeme v nové stavebnici namísto pěti velkých hmyzáků pouze tři – včela a slunéčko sedmitečné se totiž v setu objevují jen jako miniatury. Ostatní modely hmyzu jsou však naopak větší, detailnější a také mají navíc podstavce, které jednak reflektují jejich přirozené prostředí, a jednak se díky nim budou exempláře lépe vystavovat. Ve stavebnici tak najdete modrého motýla morpho z amazonských pralesů, středoamerického herkula antilského, nejdelšího brouka na světě, a kudlanku čínskou z Asie.

Součástí stavebnice bude také unikátní ASMR relaxační playlist inspirovaný zvuky těch zástupců hmyzí říše, které set ztvárňuje. Až 45 minut dlouhé stopy vytvořila americká umělkyně ruchů Sanaa Kelley, která byla za svou práci dokonce nominována na cenu Emmy. Každý zvuk je tvořen výhradně z třepotání, cvakání a cvrnkání kostek a obalů této stavebnice LEGO v kombinaci s tradičními technikami umění ruchů.

Stavebnice 21342 Sbírka hmyzu obsahuje 1 111 kostek a bude v prodeji od 7. září za 1 999 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

pavel tazbirek

Zakladatel tohoto blogu a strýc Matyho, po kterém web pojmenoval. Krom samotného stavění jej nejvíce baví objevovat historii společnosti LEGO a nové, netradiční a kreativní způsoby využití LEGO kostek. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama