LEGO myslí i na osoby se zrakovým postižením | Matyho kostky

LEGO myslí i na osoby se zrakovým postižením

U příležitosti blížícího se října – měsíce, který je věnován slepotě a žití s vadami zraku – LEGO oznámilo, že jeho kostky s Braillovým písmem budou dostupné skrze oficiální e-shop výrobce. Díly jsou určeny osobám starším 6 let, ať už se jedná o stavitele s úplnou či částečnou ztrátou zraku, ale i vidící. Všichni vyjmenovaní se díky stavebnici s názvem 40656 Play with Braille mohou naučit nebo zdokonalit v Braillově písmu.  

Balení obsahuje celkem 287 kostek v 5 barvách – bílé, žluté, zelené, červené a modré. Nechybí ani dva baseplaty. To vše je možné uskladnit v krabičce na jejímž povrchu se také nachází znaky Braillova písma. V duchu tradic LEGO Group jsou všechny dílky plně kompatibilní s běžnými kostkami. Na úvod globálního prodeje si výrobce připravil anglickou a francouzskou verzi s příslibem, že další jazyky budou následovat již příští rok. Hned v jeho úvodu přijde italská, německá a španělská varianta. Fyzické kostky doprovází ještě virtuální aktivity dostupné na webových stránkách. 

LEGO rozšířením prodeje tohoto produktu reaguje na velkou poptávku. Do teď byl dostupný jen na vybraných trzích v Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu, a to pouze skrze nadaci LEGO. I přesto, že stavebnici půjde nyní zakoupit v online obchodě, LEGO ji i nadále bude zdarma distribuovat institucím a školám pracujícím s dětmi s poruchami vidění. Výrobce na vývoji a zdokonalování produktu i online aktivit spolupracoval s mnoha odborníky, organizacemi, dětmi a rodinami, které mají se vadami zraku zkušenosti. Na základě jejich zpětné vazby přizpůsobilo například barevnou paletu kostek i vzhled balení. Další velkou novinkou jsou manuály v audio podobě a Braillově písmu, které se stanou standardním doplňkem vybraných stavebnic. Již nyní je k dispozici 65 návodů v této formě. 

Set 40656 Play with Braille obsahuje 287 kostek a bude v prodeji od 1. září 2023 za doporučenou cenu 89,99 dolarů či euro. V tuto chvíli není novinka dostupná na české verzi e-shopu. Budeme bedlivě sledovat, zda se tam časem objeví.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama