LEGO Insiders víkend 2023: GWP, slevy a odměny | Matyho kostky

LEGO Insiders víkend 2023: GWP, slevy a odměny

LEGO si pro členy programu Insiders připravilo na víkend 18. – 19. listopadu hned několik akcí v rámci tzv. LEGO Insiders 2023 víkendu. Dva největší dárky k nákupu nám výrobce poslal s předstihem, a tak vám můžu přinést informace, které vám snad usnadní rozhodování, než vytasíte svoje platební karty. 

Majisto a jeho kouzelná dílna

Za útratu v minimální hodnotě 6 599 Kč lze v LEGO obchodech získat stavebnici 40601 Majisto a jeho kouzelná dílna. Výrobce pokračuje v oživování starých legend. Tentokrát přišla řada na kouzelníka Majista z produktové řady Castle. Letos je to právě 30 let od doby, kdy vznikla stavebnice 6048 Majistova kouzelná dílna. Kouzelník Majisto byl vůbec první figurkou v sérii, která dostala své vlastní jméno, a mezi hradaři (milovníky LEGO hradů) se stal legendou.

Právě proto, že je původní stavebnice z roku 1993 mezi AFOLy tak oblíbená, jsem si téměř jistý, že se velmi brzy setkáme s hlasy, které budou tvrdit, že moderní verze je spíše downgradem. V mnoha ohledech to tak může být. Majisto přišel nejen o kalhoty (nyní nosí plášť), ale také o papouška a ve tmě svítící kouzelnou hůlku. Zatímco mazlíček pravděpodobně pošel věkem, hůlka je teď prostě jen průsvitná žlutá. Rytíř se dočkal více změn, nyní je ženského pohlaví. Žádaná speciální helma Dračích rytířů a štít s pěkným potiskem se bohužel návratu nedočkali. Přibyla alespoň ochrana ramen. 

Samotná kouzelná dílna se až neuvěřitelně věrně drží originálu. Dvojnásobný počet dílků se projevil zejména v přední části v oblasti balkonu. Ten po stranách zdobí stejné peří, jako má na helmě rytířka. Na původní modré draky můžeme zapomenout. Texturu stavbě dodávají kostky s designem cihlové zdi. Novinka přináší opravdové druhé patro včetně oken. Interiér aktuální reinkarnace odpovídá předloze téměř dokonale, chybí snad jen pochodeň v horním poschodí. Truhla i podstavec s poháry a svitkem, který je 100 % věrný originálu, jsou na svém místě.  I letošní novinku lze otevřít přesně v polovině pro lepší přístup do vnitřních prostor dílny.  

I přes docela odvážně nastavenou hranici požadované útraty jsem zcela přesvědčen, že Majistova kouzelná dílna bude trhákem této akce. Model si zachovává ikonické prvky původní stavebnice, ale doplňuje je o několik současných dílů. V kontrastu se skvělou stavbou jsou minifigurky, jejichž změna v čase nejspíše nebude příliš ceněna.  Stavba měří přes 19 cm na výšku, 17 cm na šířku a 13 cm do hloubky

Set 40601 Majisto a jeho kouzelná dílna obsahuje 365 dílků a lze ho získat za nákup v minimální hodnotě 6 599 Kč v LEGO obchodech a e-shopu ve dnech 18. a 19. listopadu 2023. 

Stánek na vánočním trhu

K nákupu v e-shopu či kamenných obchodech LEGO v minimální hodnotě 4 499 Kč dostanou insideři dárek v podobě stavebnice 40602 Stánek na vánočním trhu. Tenhle pěkný setík se skládá z 271 kostek a bude skvělým doplňkem každé vánoční vesničky. Dřevěný stánek, který mi vzhledem připomíná perníkovou chaloupku, zdobí barevné stuhy. Uvnitř nechybí pokladna, 3 maličké modely hraček – vláček, raketa, louskáček – a pod střechou se ukrývají ještě 2 barevné krabice. Vzhled stánku oživují nejen barevné detaily, ale i 4 kostky s vystouplou ozdobou. Bílé díly na střeše dávají jasně najevo, že svátky v LEGO světě nebudou na blátě. Trochu nesmyslným detailem je komín, který jaksi postrádá jakýkoliv zdroj kouře. Stánek měří přes 12 cm na výšku, 14 cm na šířku délku a 7 cm do hloubky. Atmosféru Vánoc zdůrazňují 2 minifigurky oblečené ve vlněných svetrech. Jedna se ujala role prodavače a druhá dětského nákupčího. Hlavní model doplňují ještě sněhulák a stromek.

Této stavebnici lze jen těžko něco vytknout. Osobně bych, spíše než hračky, uvítal třeba prodej kávy nebo vánočních sladkostí. Určitě ale nebude problém sortiment změnit.

Set 40602 Stánek na vánočním trhu obsahuje 271 kostek a lze ho získat za nákup v minimální hodnotě 4 499 Kč v LEGO obchodech a e-shopu ve dnech 18. a 19. listopadu 2023. 

Vánoční sada s vykrájovátky a hrnkem a Vánoční vláček

O něco málo složitější podmínky platí pro získání roztomilé sady vykrajovátek a hrnku s vánočním dekorem. Termín zůstává stejný, minimální útrata klesla na 1 699 Kč, ale tentokrát je nutné nakupovat pouze v těchto produktových řadách: City, DUPLO, Friends, DREAMZzz, Harry Potter nebo NINJAGO. Samozřejmě akce platí pouze pro členy programu Insiders. 

Při o něco skromnější útratě ve výši alespoň 1 000 Kč vás čeká Vánoční vláček. LEGO nám neposkytlo více informací, ale myslím si, že obrázek bude stačit. Tato akce platí pouze v kamenných prodejnách. 

Dvojnásobek bodů, slevy na vybrané produkty a nové Insiders odměny

Od 18. do 19. listopadu čeká nakupující dvojnásobná nálož Insiders bodů. Již dnes a až do 27. listopadu lze uplatnit slevy na vybrané stavebnice. O které sety jde, a kolik vám LEGO sleví, najdete ve výpisu a uvidíte na obrázcích níže. Do jedné objednávky lze přidat jen jeden zlevněný set. Stejně tak si můžete prohlédnout i zbrusu nové odměny, které můžete získat směnou za nasbírané body.

První 4 řádky ukazují slevy, v posledním jsou pak zcela nové odměny směnitelné za Insiders body.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama