Kytice růží přijde včas před svátkem zamilovaných | Matyho kostky

Kytice růží přijde včas před svátkem zamilovaných

LEGO dnes odhalilo již desátý přírůstek botanické sekce řady Icons. Výrobce opět vsází na klasický styl kytice, ale tentokrát trochu ubralo na diverzitě druhů. Novinka má jednoduchý název 10328 Kytice růží a je přesně tím, co si pod tímhle jménem představíte.

Stavebnice se skládá z 822 kostek. Využijete je ke stavbě 12 růží a 4 větviček nevěstina závoje. Nejdelší z růží měří 31 centimetrů. Musím uznat, že jednotlivé květy vypadají opravdu dobře a realisticky, ale obávám se, že proces výstavby bude trochu nuda. Autoři setu se to pokusili zachránit tím, že připravili hned 3 fáze rozkvětu: 4 poupata, 4 plně vykvetlé a 4 růže někde na půl cesty.

Protože stavebnice přímo vybízí k tomu, aby byla darována milovnici LEGO kostek, je již z výroby připraven režim společného stavění. Návod je rozdělen na 6 samostatných sešitů, takže se každý z dvojice (čí více osob) může postarat o její část. Osobně vlastním téměř všechny stavebnice z botanické kolekce, ale kytici růží si s největší pravděpodobností nechám ujít. Novinka mi jako samostatný set nepřijde příliš zajímavá a na doplnění starších kytic ji nepotřebuji, už jsou dost bohaté. Na druhou stranu jsem si jistý, že před dnem sv. Valentýna půjde tahle novinka na dračku.

Stavebnice 10328 Kytice růží obsahuje 822 kostek a bude prodeji od 1. ledna 2024 za doporučenou cenu 1 449 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama