Dárek k nákupu vám v únoru přivezou stěhováci | Matyho kostky

Dárek k nákupu vám v únoru přivezou stěhováci

LEGO v únoru přichází s dalším pěkným dárkem k nákupu. Tentokrát jde o setík s názvem 40586 Stěhovací vůz, který, nejen svým stylem, doplňuje naposledy představenou modulární budovu 10312 Jazzový klub. Abyste novinku ke svému nákupu získali, musíte mezi 21. únorem a 3. březnem 2023 nakoupit v LEGO e-shopu, nebo v oficiálním kamenném obchodě, alespoň za 4 799 Kč. To sice není málo, ale například právě cena aktuálního moduláru tuto hodnotu značně převyšuje.

Jak už jsem naznačil v prvním odstavci, stěhovací vůz, který dal jméno celému setu, vzhledově odpovídá éře 60. let 20. století a ladí tak k pojetí Jazzového klubu. Nákladový prostor má vzadu dvoukřídlé dveře a jeho střechu lze odstranit pro lepší přístup. Dodávka měří 15 centimetrů na délku, 9 centimetrů na výšku a 5 centimetrů do šířky. Do vozu lze naložit dodatečné vybavení klubu, které je taktéž součástí balení. Konkrétně se jedná o skříň s hudebním dekorem, piano, psací stůl, jukebox a krabici s drobnými předměty. Návrháři odvedli velmi dobrou práci a všechny jmenované předměty se najednou vejdou do dodávky. Celkově má stavebnice 301 dílků.

O převoz se starají dvě minifigurky stěhováků. Pro usnadnění práce mají k dispozici rudl. Obě figurky mají na zadní straně hlavy alternativní obličeje. Vyměňovat výrazy můžete podle toho, zda postavička zrovna nese lehký, nebo těžký náklad.

Uvedená nejnižší útrata pro získání tohoto setu je docela vysoká, ale možnost získat k nákupu set 40586 Stěhovací vůz by mohla některé váhající zákazníky přesvědčit. Zvlášť pokud přemýšlejí nad koupí Jazzového klubu.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama