Čáry máry hokus pokus! | Matyho kostky

Čáry máry hokus pokus!

LEGO dnes představilo světu již 49. set z řady Ideas. Tentokrát se spolu s ním podíváme do světa Disney, konkrétně do pohádky Hokus Pokus z roku 1993. Abych byl upřímný, až do chvíle, kdy jsme obdrželi tiskovou zprávu s oznámením setu, jsem o tomto filmu nikdy předtím neslyšel. Z toho, co jsem zjistil, se ale v USA jedná o tradiční halloweenský film. Novinka dostala jméno 21341 Disney Hokus pokus: Chatka sester Sandersonových.

Abych vás trochu uvedl do děje, příběh se točí okolo tří trochu nešikovných sester s čarodějnou mocí a 3 dětí, které se o několik století později snaží přijít na kloub pověrám o minulosti opuštěného domu. Svou aktivitou se jim podaří čarodějky oživit a jim samotným začne jít o život. Že vznikne LEGO podoba tohoto příběhu bylo loni oznámeno jen 2 měsíce před tím, než do kin vstoupilo pokračování pohádky.

Autorkou původního návrhu je belgická stavitelka Amber Veyt na internetu vystupující pod přezdívkou TheAmbrinator. Ta je velkou fanynkou filmu a když zjistila, že jej LEGO ještě neztvárnilo, rozhodla se to napravit. Stavebnice je založena na domě čarodějských sester Sandersonových. Skládá se z 2 316 kostek a finální rozměry činí téměř 27 centimetrů na šířku, 23 centimetrů do hloubky a 27 centimetrů do výšky. Kromě hlavní budovy vznikne při stavbě i vstupní brána s náhrobky a uschlým stromem.

LEGO nám neposkytlo příliš mnoho fotografií z interiéru, ale z těch několika dostupných je jasné, že je doslova přecpán vším, co by čarodějnice mohly potřebovat ke svým činnostem. Nechybí hlavně ingredience potřebné do všemožných lektvarů. Balení obsahuje i dílky na přetvoření domu na muzeum (cedule, zábrany, pokladnu apod.). Vychytaně vypadá mechanismus otevírání střechy pro lepší přístup do podkroví. Do spodního patra můžete zasáhnout po otevření stěn. Stavebnice obsahuje celkem 6 pěkně vyvedených minifigurek – 3 čarodějky a 3 dětské hlavní postavy – a zakletého bratra ve formě kočky.

Vážně netuším, jak velkou fanouškovskou základnu má Hokus pokus mimo USA a anglicky hovořící národy, ale umím si zcela zřetelně představit, že tento set zaujme zejména milovníky hradů. Estetika domu a mlýnské kolo na jeho boku úplně vybízí jej modifikovat pro potřeby středověké vesnice.

Stavebnice 21341 Disney Hokus pokus: Chatka sester Sandersonových obsahuje 2 316 dílků a bude dostupná od 4. července 2023 za doporučenou cenu 5 799 Kč.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama