BIONICLE se vrací… ale trochu jinak, než si přejeme | Matyho kostky

BIONICLE se vrací… ale trochu jinak, než si přejeme

O obnovení řady BIONICLE sní mnozí LEGO fanoušci již od roku 2016, kdy byla představena poslední várka nových setů. Plnohodnotný návrat v tuto chvíli není v plánu, ale výrobce chce potěšit fandy alespoň ohlédnutím do historie v podobě dárku k nákupu. Ten nese název 40581 BIONICLE – Tahu a Takua. I přesto, že jsem jako malý několik stavebnic z této série měl, nikdy jsem se nestal hardcore sběratelem. Nostalgickým pocitům ale rozumím, protože sám smutně vzpomínám na několik oblíbených témat, která již odvál čas.

Podmínky pro získání tohoto dárku k nákupu jsou tentokrát trochu složitější. Kromě toho, že je třeba utratit v LEGO obchodech či e-shopu v období od 27. 1. do 9. 2. 2023 alespoň 2 599 Kč, je potřeba si dávat pozor na to, co nakupujete. Nabídka se totiž vztahuje jen na zboží z řad City, Classic, Creator 3in1, DOTS, Friends, Monkie Kid nebo NINJAGO.

Za utracené peníze získáte stavebnici obsahující 219 kostek. Výsledný model představuje dvě oblíbené postavy – Tahu a Takua. Figurkám nechybí ani důležité příslušenství. Tahu má svůj ohnivý meč a surf na sjíždění lávových polí. Takuovi nechybí disk na vrhání. Maléhu Takuu lze umístit na záda Tahuovi. Společně je pak můžeme postavit na podložku znázorňující vlnu lávy.

Jako zapálený obdivovatel řady BIONICLE bych možná hovořil jinak, ale jako nezávislý pozorovatel se nemohu ubránit dojmu, že došlo až k přílišnému zjednodušení obou postav. Na druhou stranu si umím domyslet, proč tomu tak s největší pravděpodobností je. Série BIONICLE od své počátku spoléhala na mnoho specializovaných dílků, které se dnes již nevyrábějí. Cílem tedy bylo zachovat co nejvěrnější podobu za použití klasických kostek a to na mě, jakožto pamětníka, působí nepatřičně. Ostatně porovnat můžete v galerii výše. Jsem si však jistý, že tento dárek k nákupu bude jedním z nejžádanějších a ze skladů se po něm jen zapráší.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama