Batman slaví 85 let a LEGO mu připravilo krásný dárek | Matyho kostky

Batman slaví 85 let a LEGO mu připravilo krásný dárek

Je to neuvěřitelné, ale první komiks s maskovaným hrdinou dorazil na novinové stánky 30. března 1939. Letos tedy slavíme Batmanovy pomyslné 85. narozeniny. A protože se množiny fanoušků komiksů a milovníků stavebnice LEGO znatelné prolínají, připravil si pro ně dánský výrobce nádhernou novinku jménem 76271 Batman: The Animated Series Gotham City.

Nový set představuje 3D panorama Gotham City, které Bruce Wayne, alias Batman, střeží před zločinem. Model je založen na základě animovaného seriálu z let 1992-1995. Na prostorovém obrazu nemohou chybět dominanty města, jako je soudní budova či ústav Arkham Asylum. Autoři nezapomněli ani na batwing a nezbytný světelný signál, který volá hrdinu do akce. Stavebnice, měřící 76 cm na šířku, 42 cm na výšku a 6 cm do hloubky, v sobě ukrývá také množství easter eggů. Některé části lze dokonce otevřít a odhalit tak další detaily. Set se skládá 4 210 dílků a lze ho vystavit volně, nebo zavěsit na zeď.

Kromě města v balení najdeme i 4 minifigurky: Catwoman (Kočičí ženu), Jokera, Harley Quinn a hlavní hvězdu – Batmana. 

76271
Batman: The Animated Series Gotham City
💰  Doporučená cena: 7 599 Kč
🧱  4 210 kostek
🗓️  V prodeji od 4. 4. 2024, pro členy programu Insiders od 1. 4. 2024

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama