25 let LEGO Star Wars oslavíme 5 novými stavebnicemi | Matyho kostky

25 let LEGO Star Wars oslavíme 5 novými stavebnicemi

Je to k neuvěření, ale od představení LEGO Star Wars uběhlo už čtvrt století. K podepsání licenční dohody mezi LEGO Group a společností Lucasfilm došlo v roce 1998 a hned o rok později byla na trh uvedena první várka stavebnic. Od té doby popularita téhle série rozhodně neutichá a výrobce nás neustále zásobuje novinkami. Ke kulatému výročí LEGO připravilo pětici upomínkových setů, které spojuje plaketa připomínající dlouholeté partnerství. Všechny nově oznámené sety lze již nyní předobjednat. Do prodeje pak půjdou 1. března 2024.

Logo k 25. letého výročí LEGO Star Wars

75375 Millenium Falcon

Tenhle legendární kus šrotu snad nemusím ani představovat. Jeho první LEGO verze vznikla již v roce 2000 a od té doby jich na police obchodů přistálo v různých velikostech již několik desítek. Jubilejní novinka obsahuje 921 kostek a měří 24 cm na délku, 19 cm do šířky a 13 cm na výšku. Z prvních fotografií se zdá, že povrch lodi je velmi detailní a samozřejmě odpovídá filmové předloze. Kromě samotného vesmírného plavidla si postavíme i povedený stojánek. Tato stavebnice neobsahuje žádnou minifigurku. Cena byla stanovena na 1 999 Kč.

75376 Tantive IV

Ani tuhle loď není třeba Star Wars fandům uvádět. Specifický vzhled Tantivu si nelze splést. I v tomto případě se bavíme o modelu, který se v LEGO světě objevuje již dlouhé roky. První Tantive IV vylétl z hyperprostoru již v roce 2001. Novinka má 654 dílů a rozměry 32 cm na délku, 11 cm na šířku a 15 cm na výšku. Ani v tomto případě nechybí podstavec s plaketou. Co naopak budeme postrádat je jakákoliv minifigurka. Cena je v tomto případě 1 949 Kč.

75377 Invisible Hand

Úplnou novinkou v LEGO Star Wars je naopak plavidlo s názvem Invisible Hand (Neviditelná ruka). Loď proslavil hlavně Generál Grevious, když ji používal jako jednu z hlavních během klonových válek. Za mě není design lodě úplně atraktivní, ale na druhou stranu musím ocenit, že nám LEGO konečně ukázalo něco nového. Novinka se skládá z 557 kostek a měří 30 cm na délku, 9 cm na šířku a 17 cm do výšky. Stojánek a absence figurky jsou jistotou. Neviditelná ruka bude stát 1 299 Kč.

75379 R2-D2

Od lodí se dostáváme k asi nejpopulárnějšímu droidovi v celém Star Wars. Minifigurka tohoto roztomilého robota není v LEGO světě žádnou velkou vzácností, ale jako sestavitelný model se neobjevuje úplně často. V podobné velikosti se zatím objevil pouze třikrát, z toho jednou z Technic dílů. Letošní verze vypadá velmi podařeně, snad jen hlava droida je trochu hranatější, než by musela být. Na sestavení R2-D2 bude třeba 1050 dílů. Robot je 16 cm široký, 11 cm hluboký a 24 cm vysoký. Součástí této stavebnice jsou hned 2 figurky: R2-D2 a exkluzivní Darth Malak. Nemůže chybět ani plaketa s technickými údaji droida. Cenu výrobce nastavil na 2 369 Kč.

75387 Nástup na palubu Tantive IV

Zdá se, že LEGO si všechny minifigurky šetřilo pro poslední oznámenou novinku. Obsahuje jich celkem 7: Darth Vader, 2x Stormtrooper, kapitán Antilles, 2x rebelský voják a ARC trooper Fives. Posledně jmenovaný je opět exkluzivní pro tuto stavebnici a má svůj vlastní podstavec. Set ztvárňuje jednu z oblíbených scén souboje na palubě lodi Tantive IV. Stavebnice se skládá z 502 dílů a její rozměry jsou 22 x 13 x 8 centimetrů. Stát bude 1 339 Kč.

Co říkáte na výroční novinky? Přidáte je do své sbírky?

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama