LEGO filmy a seriály na streamovacích službách | Matyho kostky

LEGO filmy a seriály na streamovacích službách

Rozmach streamovacích služeb s filmy a seriály do Česka přinesl obrovskou spoustu legálně sledovatelného obsahu a my tak nyní místo otázky „Kde to stáhnout?” musíme řešit „Kterou si zaplatit?“, protože služeb je samozřejmě čím dál tím víc a každá za svůj obsah chce nějaký ten dukátek. Osobně si předplácím Netflix a Disney+, ten první kvůli velikosti knihovny a původní tvorbě a ten druhý kvůli množství mých oblíbených filmových světů (no, hlavně tedy Star Wars 😀 ). Která tedy poskytuje nejlepší poměr cena / výkon co se týče LEGO obsahu?

Netflix je král

Vůbec největší a nejrůznorodější knihovnu má nepřekvapivě Netflix. Najdete zde tři celovečerní filmy (LEGO příběh, LEGO Batman film a LEGO NINJAGO film) a spoustu seriálů a krátkých filmů napříč tematickými řadami – dětmi i dospělými milované NINJAGO, LEGO City, Friends, Marvel Super Heroes i Jurský svět.

FILMY

LEGO příběh

LEGO Batman film

LEGO ninjago film

Jurský svět: Indominus na útěku

Marvel Superhrdinové

Jurský svět: legenda isla nublar

Jurský svět – Utajená expozice

SERIÁLY

ninjago

LEGO City Dobrodružství

LEGO Friends: Dívky s posláním

LEGO Friends: Kámošky z Heartlake City

HBO nezůstává pozadu

Stejné trio celovečerních LEGO filmů jako v nabídce Netflixu si můžete pustit i na HBO Max, který však oproti staršímu konkurentovi má knihovnu kompletní a nechybí tak ani druhý díl LEGO příběhu. K tomu HBO přidává ještě 4 dvacetiminutové filmečky ze světa superhrdinů studia Marvel a jeden seriál LEGO Friends.

FILMY

LEGO příběh

LEGO příběh 2

LEGO Batman film

LEGO ninjago film

avengers znovu spolu

Spider-man: otrávený venomem

strážci galaxie: hrozba jménem thanos

black panther: potíže na wakandě

SERIÁLY

ninjago

LEGO Friends: Dívky s posláním

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Disney+ na Star Wars

Filmy a seriály s příběhy z předaleké galaxie v LEGO podobě vznikají už více než 10 let a u fanoušků kostek LEGO i Star Wars mají často velký úspěch. S příchodem Disney+ do Česka si alespoň ty nejnovější můžeme užít i my.

FILMY

lego star wars: sváteční speciál

lego star wars: hrůzostrašné historky

SERIÁLY

lego star wars: příběhy droidů

lego star wars: nové příběhy z yodovy kroniky

ledové království: polární záře

Prime Video nestojí za řeč

Na streamovací službě Amazonu najdete pouze čtyři krátké filmy, které si, s výjimkou Batmana do ligy!, můžete přehrát i v podstatně větších knihovnách konkurentů.

FILMY

Jurský svět: utajená expozice

avengers: sjednocení

marvel superhrdinové

Superhrdinové: Batman do ligy!

VOYO na LEGO Masters

I jediná česká služba na seznamu má LEGO fanouškům co nabídnout – konkrétně se jedná o 4 díly soutěžní show LEGO Masters, kterou v červnu vysílala TV Nova.

TV POŘADY

lego masters

YouTube na zajímavé dokumenty

Přestože YouTube nabízí své placené předplatné YouTube Red, veškerá videa si zde samozřejmě můžete přehrát i zdarma s reklamami. Mezi nimi najdete i několik skutečně zajímavých dokumentů. Bohužel s výjimkou The LEGO Story jsou všechny pouze v angličtině.

FILMY

the lego story

lego house: home of the brick

afol:
a blocumentary

How fan films shaped The Lego Movie

LEGO bricks in the making

Secret World of Lego

Apple TV

S poslední službou se vrátíme trochu zpátky v čase do dob, kdy jedinou možnou cestou legálního sledování filmů na internetu byl jejich nákup. Filmový obchod Applu iTunes (dnes pod názvem Apple TV) stále funguje a kromě čtyř „velkých“ LEGO filmů na něm najdete také hned 7 hodinových filmů z univerza DC Comics a dva pocházející z krátkého období, kdy LEGO vydávalo stavebnice k animáku Scooby-Doo. Pouze na Apple TV pak také najdete dva unikátní dokumenty, první z nich se zabývá fenoménem LEGO fanouškovství (A LEGO Brickumentary) a druhý se zaměřuje čistě na komunitu tvůrců LEGO stop-motion filmů (Bricks in Motion). Bohužel tyto filmy je nutné si zakoupit nebo půjčit každý zvlášť. 

FILMY

LEGO příběh

LEGO příběh 2

LEGO Batman film

LEGO ninjago film

a lego brickumentary

bricks in motion

lego batman: superhrdinové se spojili

flash

liga spravedlivých: vesmírný souboj

liga spravedlivých vs. bizarro

liga spravedlivých: útěk z gothamu

liga spravedlivých vs. legie zkázy

aquaman

lego friends: kámošky napořád

střední škola pro padouchy

scooby doo: strašidelný hollywood

scooby doo: případ pirátského pokladu

Jaký je váš nejoblíbenější LEGO film nebo seriál? 🙂

pavel tazbirek

Zakladatel tohoto blogu a strýc Matyho, po kterém web pojmenoval. Krom samotného stavění jej nejvíce baví objevovat historii společnosti LEGO a nové, netradiční a kreativní způsoby využití LEGO kostek. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama