TOP 10: Policejní auta | Matyho kostky

TOP 10: Policejní auta

Když jsem nedávno dokončil (i když zatím jen virtuálně) svůj MOC modulární policejní stanice pro mé město, říkal jsem si, že by bylo fajn k ní mít taky flotilu pěkných policejních aut. Vzhledem k tomu, že v posledních letech jsou policejní auta LEGO City spíše závodními sporťáky, rozhodl jsem se najít inspiraci v komunitě AFOLů. Kvantita i kvalita nejrůznějších zpracování tohoto vozidla, bez kterého se žádné město neobejde, mne velmi překvapily a proto si troufám říci, že tu pravou inspiraci tady nalezne snad každý stavitel města, podívejte se sami:

ℹ️

Tento výběr slouží jako inspirace k vašim vlastním stavbám. Většina z níže uvedených modelů proto nemá k dispozici návod na stavění.

LEGO Icons, Ideas, Art, Creator Expert & Architecture

ObrázekČísloNázevObchodSlevaCena po slevě
31209The Amazing Spider-ManCZC-32 %3329 KčKoupit
21327Psací strojCZC-32 %4207 KčKoupit
10306Atari 2600CZC-31 %4164 KčKoupit
21226Výtvarný projekt tvoříme společněMuseum of Bricks-31 %2199 KčKoupit

Americká klasika

Něco pro fanoušky osmdesátkových amerických akčňáků 🙂.

Zdroj: Flickr.

Evropský standard

Tento jednoduchý, žluto-modrý policejní hatchback je přesně to, co mi v současné nabídce LEGO City chybí. Inspirovat se ale můžete i staršími oficiálními modely, jako třeba 60042, 60143 nebo 7498.

Zdroj: Flickr.

Něco do terénu

Takováto SUV jsou v moderním LEGO City běžné už několik let, v policejním provedení se ale však zatím nevyskytl ani jeden 🙁. Návod si můžete zdarma prohlédnout zde.

Zdroj: Instagram.

Muscle Car

Našel jsem ale i něco pro milovníky současných robustních amerických vozů, a to jak v čtyřstudové, tak šestistudové variantě 🙂. Návod ke druhému vozidlu můžete zakoupit zde.

Zdroj: Flickr.
Zdroj: Instagram.

Retro

Pokud preferujete ve vašich stavbách oku ladící estetiku let minulých, proč se neinspirovat těmito elegantními krasavci?

Zdroj: Flickr.
Zdroj: Flickr.
Zdroj: Flickr.

Přestavte to, co už máte

Ať už je vaše vysněné policejní auto jakékoliv, nezapomínejte, že vždy můžete použít i auta, které již máte, jako třeba toto miniauto, které se v setech LEGO City objevuje pravidelně (naposled v setu 60258).

Zdroj: Flickr.

A kdo bude dohlížet na správné parkování?

Tyto malé trojkolky jsou typické spíše pro USA, myslím ale, že budou skvěle vypadat v centru jakéhokoliv města! Návod můžete zakoupit na Rebrickable.

Zdroj: Flickr.

A jaké policejní vozy jezdí ve vašem městě? Postavili jste si své vlastní? Pokud ano, budu rád když je budete sdílet v Klubu LEGO® sběratelů a stavitelů nebo třeba na Instagramu s hashtagem #dnesstavim a já je zde uveřejním! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama